Севастополь: податки проти ПР

За підсумками минулих виборів Партія регіонів хоч і зберегла більшість у Севастопольській міськраді, але все ж таки втратила безальтернативне панування у місті. Частина голосів незадоволених партією влади перейшла до проросійських сил і комуністів.

Image caption Податкова політика Києва відібрала голоси дрібних підприємців у Партії регіонів у Севстополі

Про те, що під час виборів Партія регіонів не дорахується голосів підприємців, у Севастополі стало зрозуміло, коли нещодавно тисяча розгніваних дрібних бізнесменів несподівано перекрила центральну вулицю міста:

"Платити не будемо! Платити не будемо!"

У такий спосіб підприємці вимагали від міського голови поінформувати президента країни, що проект нового податкового кодексу

несправедливий та такий, що не відповідає обіцянкам влади. Своє ставлення до влади пояснила Бі-Бі-Сі підприємець Людмила Швець:

"Було проголошено турботу про малий бізнес. Але слова розходяться із справами. Саме через введення нас в оману вони прийшли до влади"!

Російське питання

Як каже Людмила Швець, ще одна складова введення в оману – це розрекламована українською владою дружба з Росією, яка у Севастополі ототожнюється із послабленнями для Чорноморського флоту.

Але перехожий на ім’я Ярослав Іванович дорікає і підприємцям:

"Чого ж вони цього Януковича підтримали? Це ж партія олігархів. Дружба з Росією – це добре. Але нам обіцяли, що після Харківської угоди, газ буде дешевшим. Де той газ?"

Навіть коли йдеться виключно про економіку, якою має опікуватись міськрада, більшість севастопольців все одно не забувають і про зв'язок міста із Росією.

Саме тому, як вважають оглядачі, колись відданий, а тепер роздратований Партією регіонів місцевий електорат, у якості опозиції обрав не "Фронт змін", і не "Батьківщину" - вони не пройшли до міськради - а "Російський блок", повного ідеологічного антипода "Свободи".

На цих перегонах блок подвоїв кількість місць у міськраді – до десяти. Також зміцнили свої позиції і севастопольські комуністи.

ПР утримує позиції

Попри зміцнення тандему "Компартія – Російський блок", який перед виборами обіцяв знизити ЖКГ-тарифи, Партія регіонів утримала більшість у міськраді.

Крім того голова Севастопольської міської держадміністрації Валерій Саратов уже заявив, що замість Компартії у коаліції на місцевому рівні Партію регіонів підтримають депутати від "Сильної України"

Image caption Від зимових президентських виборів ставлення до партії Віктора Януковича у Севастополі змінилось

"Колись, борючись із помаранчевою владою, ми підписали угоду із комуністами, але як тільки почали працювати по практичних питаннях, то інтереси Партії регіонів та комуністів не збіглися. Натомість у питаннях ідеологічних та економічних позиції "Сильної України" з Партією регіонів збігається на 100%. Коаліцію складуть 52-53 депутати, що дозволить чітко проводити політику президента у Севастополі".

Місцеві аналітики сходяться на думці, що кого б не обирали у Севастополі, Партію регіонів або "Російський блок" разом із Компартією, тенденція щодо зміцнення російського впливу на приморське місто унеможливлює головне завдання, яке має реалізувати міськрада – забезпечити перспективи розвитку міста.

Цю думку поділяє і Арсеній Яценюк, лідер політичної сили "Фронт змін", що прогнозовано програла у Севастополі:

"Я жорстко виступав і виступаю проти Харківських угод. Я вважаю, що Севастополь отримав по повній від Харківських угод. Севастополь вже отримав підвищення ціни на газ. Севастополь отримує підвищення тарифів на ЖКГ - послуги. Севастополь отримав 11-мільйонну заборгованість зарплат на підприємствах Чорноморського флоту. І останнє: Севастополь отримав відсутність перспективи розвитку міста як такого".

Втім, до аутсайдерів перегонів у Севастополі не дуже прислуховуються. Чи правильно це, покажуть результати роботи вже новообраної севастопольської міськради.

Новини на цю ж тему