Пекін і Берлін критикують Федеральний резерв

Американський центральний банк сподівається, що вливання підштовхне економіку США.

Німеччина та Китай висловили стурбованість планами США влити додаткових $600 млрд. в американську економіку.

Німецький міністр фінансів Вольфґанґ Шойбле сказав, що США таким чином не вирішать проблем, але натомість створять "додаткові проблеми для світу".

Деякі країни побоюються, що дії Федерального резерву США можуть зашкодити експортним галузям їхніх країн, спричинивши пониження вартості долара.

Голова центрального банку Китаю Чжоу Сяочуань закликав реформувати міжнародну валютну систему.

Він не пояснив, як саме мала би бути змінена система.

Центральний банк США оголосив у середу, що витратить $600 млрд. на придбання урядових облігацій, сподіваючись, що вливання додаткових грошей підштовхне економіку країни.

Проте це послабить долар, посилюючи американський експорт, бо імпортні товари зробляться дорожчими.

Занадто

Заступник міністра закордонних справ Китаю сказав, що Федеральний резерв має право діяти без попередніх консультацій з іншими країнами, але "має нам дещо пояснити."

Німецький міністр фінансів Вольфґанґ Шойбле сказав німецькому телебаченню:

"При усій повазі, політика США нерозумна. Справа ж не в тому, що американці не влили досить ліквідності в ринок, а тепер сказати "нумо додамо ще трохи" не вирішить їхніх проблем".

Він додав, що німецький уряд говоритиме про це на двосторонніх зустрічах з представниками США та під час саміту G20 в Сеулі наступного тижня.

У середу бразильський міністр фінансів Ґуідо Мантеґа застеріг, що крок США зашкодить експорту Бразилії та інших країн.

Останній крок Федерального резерву назвали другою порцією вливань після того як банк вже влив $1.75 трильйонів в економіку США раніше.