Economist: Життя за Януковича

Британський тижневик "Економіст" починає розповідь про минулі вибори в Україні з Одеси. У статті йдеться, що вже о першій ночі 1-го листопада надходило багато повідомлень про шахраювання з бюлетенями, але нічого такого, що би надто здивувало когось у тому чорноморському місті.

Натомість мер Одеси Едуард Ґурвіц жартома називав покращенням ту обставину, що мовляв "раніше вони нас розстрілювали, а тепер лише намагаються обшахраювати."

"Економіст" розповідає, що суперник пана Ґурвіца у боротьбі за крісло міського голови Олексій Костусєв, якого підтримував прем’єр-міністр та місцевий губернатор, не гребував навіть антисемітськими випадами проти мера та його сім’ї.

"…на місцевих виборах йшлося не так про розподіл здобутків своєї президентської перемоги між своїми прихильниками, як про зміцнення влади… Насправді зміцнення влади в його руках було головною рисою першого року діяльності пана Януковича на посаді. Конституційні зміни, які проштовхнув президент, дають йому повноваження навіть більші, ніж мав президент Кучма… Зміни до виборчого законодавства відверто на користь президентської партії."

"Економіст" переповідає, що опозиційні партії оприлюднили спільну заяву, стверджуючи, що вибори не були вільними, а натомість були значно менш справедливими, ніж ті, на яких рік тому переміг Віктор Янукович. Представники ЄС та США також скритикували вибори.

У статті мовиться, що соратники Віктора Януковича намагаються перетворити Партію регіонів на більш дисципліновану і позбутися внутрішніх ворогувань, щоб допомогти урядові запроваджувати реформи.

"Уряд також каже, що рішуче бореться з корупцією. Але досі закон застосовують лише проти опонентів пана Януковича."

У статті мовиться, що пан Янукович не може піти за російським зразком зміцнення влади, бо Україна не може сподіватися на прибутки від корисних копалин і тому, мовляв, не зможе обійтися без реформ.

Але на завершення "Економіст" пише: "Небезпека в тому, що у разі, коли пан Янукович не буде спроможний на реформи, йому важко буде опиратися спокусі утриматися при владі з допомогою репресивних засобів. Як показала Помаранчева революція, це лише підштовхне Україну до глибшої кризи."