Вибори: тотальне домінування Партії регіонів

вибори в Україні
Image caption Результати голосування мають оприлюднити ТВК 5 листопада

Територіальні виборчі комісії продовжують оприлюднювати результати місцевих виборів, на яких домінує Партія регіонів, на тлі повідомлень про обшук у кабінеті мера Одеси, рішень про повторне голосування та перерахунок голосів.

Опозиційній партії "Батьківщина", яка, за попередніми даними, вийшла на друге місце за результатами виборів, вдалося отримати посади мерів лише у 2 обласних центрах - Запоріжжі та Хмельницькому.

Остаточні результати виборів до місцевих органів влади мали бути оголошені до 5 листопада, але процес затягнувся. На думку експертів, головними причинами гальмування є оскарження результатів у судовому порядку, судова заборона оголошувати з тієї чи іншої причини підсумків підрахунку та проведення на окремих дільницях повторних виборів.

На тлі переважаючої перемоги представників Партії регіонів, досить драматичною є інформація про боротьбу опозиції за свої права.

Опозиція вважає, що вибори були сфальсифіковані, а затягування з підрахунком голосів - вигідне тим, на їхню думку, хто вдається до маніпуляцій.

Драма в Одесі й Харкові

В Одесі Олексій Костусєв від ПР, якого оголосили переможцем виборів, склав присягу міського голови під час сесії Одеської міськради. Глава виборчкому вручив йому посвідчення мера.

Image caption Голова Антимонопольного комітету Олексій Костусєв на презентації російського фільму ”Край”

Цьому передувало повідомлення про "захоплення" підрозділами міліції кабінету мера, що міліція пізніше спростувала.

Видання "Погляд з Одеси" передавало про застосування фізичної сили щодо деяких працівників міськради. Співробітники органів внутрішніх справ заявили, що "перевірили Велику залу Одеської міськради на можливе знаходження вибухонебезпечних предметів".

Раніше територіальна виборча комісія в Одесі заявила про перемогу на виборах мера Одеси регіонала Олексія Костусєва, але, як пишуть місцеві ЗМІ, в міській виборчій комісії представникам його конкурента – Едуарда Гурвіца – так і не видали протокол про результати виборів міського голови, що унеможливлює оскарження результатів виборів у суді.

Image caption У Харкові Геннадій Кернес переміг з відривом 0,63%

Оголошений Харківським міськвиборчкомом переможець виборів мера міста Геннадій Кернес стверджує, що Окружний адмінсуд Харкова відмовив у задоволенні позову кандидата в мери від опозиційної "Батьківщини" Арсенію Авакову.

Сам пан Аваков заявив, що легітимність Кернеса, як мера Харкова, становитиме 0,63%, якщо не буде перерахунку голосів. Він навів дані, за якими в день голосування в Харківській психлікарні кількість пацієнтів у два рази збільшилася і представник влади переміг там з перевагою у три рази.

Вцілому, регіонали отримали у Харківській міській раді більшість – 68 мандатів із 100.

Північ і центр

У Сумах оголошення результатів місцевих виборів затримується через перерахунок голосів виборців на чотирьох дільницях.

У Черкасах, за інформацією територіальної виборчої комісії, 14 листопада відбудуться повторні вибори депутатів до міської Ради у кількох округах. Однак міська ТВК, яка ухвалила таке рішення, не повідомляє про причини.

Мером Черкас переобрано Сергія Одарича від Партії вільних демократів, а до міської ради пройшли 7 партій, зокрема по 7 мандатів отримали Партія вільних демократів, ВО "Батьківщина" та Партія регіонів.

У Черкаській області, за повідомленням партії "Батьківщина", із застосуванням силових структур було затримано двох представників партії. За словами опозиційної організації, їх було затримано аби, мовляв, мати можливість безконтрольно фальсифікувати підрахунки голосів на користь кандидата від Партії регіоні у тервиборчкомі. "Батьківщина" твердить про репресії проти опозиції і звернулася із відповідною заявою до міжнародних правозахисних організацій.

Партія регіонів перемогла на виборах до Житомирської обласної ради, де матиме 43 місця із 112.

Однією з небагатьох перемог опозиційної партії "Батьківщина" стало крісло мера у місті Кременчук Полтавської області, де міським головою став Олег Бабаєв, який переміг регіонала, чинного мера Миколу Глухова.

У Криму, за результатами виборів, Партія регіонів отримала 80 із 100 місць у Верховній Раді автономії. По п’ять мандатів отримали представники Компартії і Народного Руху України.

Схід

На Дніпропетровщині у 10 містах із 13 обрано нових мерів. В основному – регіоналів. За виключенням Нікополя, Павлограда, Марганця і Новомосковська, де головами міст стали представники "Сильної України" Сергія Тігіпка і "Батьківщини" Юлії Тимошенко.

Переможець виборів мера Луганська - регіонал Сергій Кравченко стверджує, що готовий до перерахунку голосів, але тільки за рішенням суду. Його головний опонент, комуніст Спірідон Кілінкаров переконаний, що всі прекрасно розуміють, як нині працює судова система.

Захід

Image caption Свобода контролює три міські ради на заході

У Львові мером переобрали Андрія Садового, який балотувався від Республіканської християнської партії. На виборах до міської Ради перемогла партія ВО "Свобода". Читати: Аналіз перемоги ВО "Свобода"

"Свобода" перемогла на виборах мера і міськради Тернополя, а також здобула більшість у міській раді Івано-Франківська, набравши більше чверті голосів.

Трускавецький міський суд заборонив міській виборчій комісії оголошувати результати виборів мера Трускавця на Львівщині. Мотивуючи це тим, що було чимало порушень і оголошення результатів буде здійснено лише після розгляду всіх скарг.

У Рівному найбільше депутатів у міській раді (26 з 80) матиме "Батьківщина". А мером Рівного переобрали кандидата від партії "Всеукраїнський патріотичний союз" Володимира Хомка.

У Кам’янці-Подільському на Хмельниччині проводять перерахунок голосів на виборах мера. Посадовці кажуть, що процес може затягнутися на тиждень.

Новини на цю ж тему