Вибори в Азербайджані критикують спостерігачі

Вибори в Азербайджані

У багатому на нафту Азербайджані відбулись парламентські вибори на тлі заяв європейських спостерігачів, що передвиборча кампанія була затьмарена залякуваннями виборців.

Як очікують, партія президента Ільхама Алієва "Новий Азербайджан" повернеться до влади.

Лідери опозиції твердять, що результат є заздалегідь встановленим, тому що багатьох її кандидатів не допустили до реєстрації.

Азербайджан, де відбуваються швидке економічне зростання, офіційно має багатопартійну систему, втім кореспонденти кажуть, що власті не дозволяють опозиції зміцнюватись.

У листопаді 2005-го року, незабаром після "кольорових революцій" у Грузії та Україні, азербайджанська опозиція розгорнула масштабну кампанію в намаганнях змінити керівництво в країні.

Опозиція та її прихильники вийшли на вулиці на знак протесту проти результатів виборів, які, на думку міжнародних спостерігачів, не відповідали міжнародним стандартам.

Тепер, через 5 років, які супроводжувало економічне зростання, спостерігачі не очікують сюрпризів, ба навіть називають результати найпрогнозованішими в історії країни.

Спостерічачі з Організації з Безпеки та Співпраці в Європі кажуть, що отримали достовірну інформацію про випадки залякувань виборців. В деяких випадках, кажуть вони, опозиційним кандидатам відмовляли у реєстрації, навіть не пояснючи причину.

Опозиція б'є на сполох: результати були вирішені заздалегідь, і не на її користь.