В Азербайджані перемагає партія президента

Президент Алієв голосує на виборах
Image caption Президентська партія матиме більше половини місць у парламенті

На загальних виборах в Азербайджані перемагає правляча партія президента Ільхама Алієва.

Президентська партія "Новий Азербайджан" (Yeni Azərbaycan), за попередніми даними, отримає 68 з 125 місць у парламенті.

Європейські спостерігачі сказали, що виборча кампанія була затьмарена залякуванням виборців. Опозиція твердить, що багатьох її кандидатів не допустили до реєстрації.

Водночас, голова ЦВК Азербайджану заявив, що звернень про серйозні порушення під час виборів не надходило.

Азербайджан, де відбувається швидке економічне зростання, офіційно має багатопартійну систему, але кореспонденти кажуть, що влада нетерпляче ставиться до опозиції.

У листопаді 2005-го року, незабаром після "кольорових революцій" у Грузії та Україні, азербайджанська опозиція розгорнула масштабну кампанію у намаганні змінити керівництво країною.

Опозиція та її прихильники вийшли на вулиці на знак протесту проти результатів виборів, які, на думку міжнародних спостерігачів, не відповідали міжнародним стандартам.

Тепер, через 5 років, які супроводжувало економічне зростання, спостерігачі не очікували сюрпризів і навіть називали результати найпрогнозованішими в історії країни.

Спостерічачі з Організації з Безпеки та Співпраці в Європі кажуть, що отримали достовірну інформацію про випадки залякувань виборців. В деяких випадках, кажуть вони, опозиційним кандидатам відмовляли у реєстрації, навіть не пояснючи причину.

ОБСЄ надіслала на вибори приблизно 400 спостерігачів.