"Регіональні" мери і депутати: не все однозначно

Вибори

"Фронт змін" Арсенія Яценюка вимагає скасування рішення про результати виборів до Донецької облради та міськради, а також Луганської та Запорізької облрад.

"Підставами для подання відповідних позовів стали численні порушення виборчого законодавства виборчими комісіями, які призвели до масового викривлення результатів волевиявлення виборців", - повідомляє прес-служба партії.

"Фронт змін" уже оскаржив результати голосування до Васильківської міської ради (Київська область) через, як твердять у партії, численні порушення законодавства міською виборчою комісією.

У Харкові переможець Геннадій Кернес погодився на перерахунок голосів на виборах, якщо таке рішення ухвалить суд.

"Якщо порушення є і суд вирішить, то я підкорюся будь-якому рішенню", - заявив пан Кернес.

5 листопада Харківський міськвиборчком оголосив Геннадія Кернеса переможцем виборів.

Напередодні представники бютівця Арсена Авакова, його головного суперника на посаду мера, вимагали в суді зобов'язати Харківський міськвиборчком перерахувати голоси на 56 дільницях.

Після того, як суд відмовив у задоволенні позову, юристи пана Авакова подали апеляцію.

Поки її не розглядали.

У Луганську мером може бути оголошено комуніста Спиридона Кілінкарова

Луганський окружний адміністративный суд ухвалив рішення, яким зобов'язує Луганську міську територіальну виборчу комісію виправити дані голосування на 3 виборчих дільницях Луганська.

Прес-служба Комуністичної партії повідомляє, що після перерахунку бюлетенів у присутності працівників прокуратури виявилося, що пан Кілінкаров отримав на 44 голоси більше, ніж було зафіксовано у протоколах.

Відрив його головного конкурента регіонала Сергія Кравченка становив усього 21 голос.

Якщо рішення суду буде виконано, то із перевагою у 23 голоси мером можуть оголосити Спиридона Кілінкарова.

Попередні результати

За даними голосування, які продовжують оприлюднювати територіальні виборчі комісії, представники Партії регіонів керуватимуть в 11 із 24 обласних центрів України.

Натомість висуванці опозиційної "Батьківщини", яка, за попередніми даними, вийшла на друге місце за результатами виборів, керуватимуть лише у 2 обласних центрах - Запоріжжі та Хмельницькому.

Окрім "Батьківщини", 2 мери (у Полтаві та Вінниці) має маловідома партія "Совість України", лідером якої є Хачатур Хачатурян, ректор приватного Київського міжнародного університету.

Праворадикальне ВО "Свобода" матиме мера у Тернополі, "Сильна Україна" Тігіпка – у Луцьку. Також посади мерів здобули кандидати від партії "Єдність", УПН, Української християнської партії та кількох інших.

Найзапеклішим протистоянням кандидатів від Партії регіонів та "Батьківщини" відзначилися вибори у Одесі, де цими вихідними представник Партії регіонів Олексій Костусєв склав присягу мера.

В Івано-Франківську мером було переобрано Віктора Анушкевичуса від Української народної партії, тоді як абсолютну більшість у місцевій раді отримали представники ВО "Свобода."

Популярність цієї політичної сили на Прикарпатті навіть привела до певного виборчого курйозу, коли "Свобода" отримала у Івано-Франківській міськраді більше мандатів, аніж висунула кандидатів. Відтак, у Івано-Франківській міській раді працюватимуть 59 депутатів замість 60.

Водночас уперше у цьому місті депутатські мандати отримають представники Партії регіонів - 1 у мажоритарному окрузі та 3 за партійними списками.

Загалом у Прикарпатті Партія регіонів стала четвертою за кількістю голосів - після "Свободи," "Батьківщини" та "Фронту змін."

Заступник керівника президентського секретаріату Ганна Герман заявила, що радикалізація настроїв частини українського суспільства, що засвідчили місцеві вибори, - "привід для серйозних роздумів." На думку пані Герман, треба звернути увагу на те, "як розуміють демократію люди, що підтримують "Свободу."

"Очевидно, що зростання популярності цієї політичної сили є наслідком розчарування у так званих демократах. Разом із тим, це сигнал для влади щодо певного переформатування політичної карти України із усіма наслідками, що випливають звідси," - пише Ганна Герман у статті до "Дзеркала тижня."

У цій статті пані Герман також визнала, що "партія влади не скрізь досягла очікуваного результату і поступилася опозиції у кількох регіонах, у тому числі і тих, де, згідно із соціологічними опитуваннями, мала всі шанси забезпечити собі переконливу перемогу."

Новини на цю ж тему