Протести не спинили ''Чорнобиль на колесах''

Протести в Німеччині
Image caption Протести в Німеччині не зупинили потяг з ядерними відходами

У Німеччині потяг з ядерними відходами, який затримався через низку масових протестів антиядерних активістів, прибув на місце призначення - до північного міста Данненберг.

Ядерні відходи, відпрацьоване паливо з АЕС у Франції, прибули на збереження в підземному сховищі в колишній соляній шахті в селищі Ґорлебен.

Німецька поліція силою усунула із залізничної колії 3000 демонстрантів. Ще більше протестувальників оточили дорогу до Ґорлебена.

За словами кореспондента Бі-Бі-Сі в Німеччині Стівена Еванса, опівночі поліція розігнала демонстрантів із залізниці і на світанку потяг, який демонстранти називають "Чорнобилем на колесах", рушив.

Потяг, який складається з 14 вагонів і перевозить 123 тонни відпрацьованого ядерного палива у спеціальних контейнерах зі скла і сталі, зупинився по тому, як демонстранти спустилися линвами з мосту просто на рейки.

В неділю поблизу Данненберга, що на півдороги між Гамбургом і Берліном, між демонстрантами, які намагалися зупинити потяг, і поліцією спалахнули сутички. Поліція застосувала проти демонстрантів кийки, перцеві балончики, сльозогінний газ і водомети.

Активісти антиядерного руху намагалися пошкодити залізничну колію, запускали в поліцію піротехнічні засоби і підпалили автомобіль поліції.

Сутички в неділю спалахнули по тому, як у суботу проти потяга з ядерними відходами мирно протестували десятки тисяч німців. Це була наймасовіша акцію протесту проти ядерних відходів у Німеччині за 30 років.

Протестувальники кажуть, що контейнери, які перевозять відходи, і саме підземне сховище відпрацьованого ядерного палива становлять загрозу навколишньому середовищу.

Нещодавнє рішення канцлера Німеччини Ангели Меркель продовжити термін експлуатації 17 німецьких ядерних реакторів - усупереч негативному ставленню німецького суспільства до атомної енергетики після аварії на Чорнобильській АЕС - підкреслило проблему потягів з ядерними відходами.