Ющенко нову кров давати не збирається

Віктор Ющенко

Колишній президент Віктор Ющенко висловив стурбованість браком поступу у розслідуванні звинувачень про його отруєння, яке триває вже близько 6 років.

Речниця пана Ющенка повідомила, що він очікує відновлення, як сказано, законного перебігу карної справи.

"Віктор Ющенко очікує відновлення законного перебігу кримінальної справи щодо свого отруєння", - наголосила Ірина Ванникова.

Нові вимоги прокуратури, аби він знову здавав аналізи крові, пан Ющенко назвав спробою поставити під сумнів результати експертиз, зроблених одразу після його отруєння.

Про це у суботу зокрема заявив новий генпрокурор Віктор Пшонка:

"Необхідно взяти у Віктора Андрійовича знову кров для проведення повторного аналізу, більш ретельного. Тричі запрошувався Віктор Андрійович, аби здати кров, але він не з'явився. Будемо працювати в цьому напрямку".

Речниця президента наголосила, що дослідження крові Ющенка в іноземних лабораторіях здійснювалося на підставі міжнародних слідчих доручень Генпрокуратури, направлених у передбаченому законодавством порядку до Міністерства юстиції та спеціально уповноважених правоохоронних органів Бельгії, Великої Британії та Німеччини.

"Спроби поставити під сумнів результати експертизи, що була проведена на підставі досліджень іноземних лабораторій, чи проведення повторної експертизи через 4 роки слідства, може призвести до сумніву в готовності України визнавати акти міжнародного права та до звинувачень у використанні слідства з метою політичних переслідувань", - сказала пані Ванникова.

Раніше Галина Климович, яка очолювала слідство у цій справі, заявила, що воно загальмувало через брак співпраці з боку Росії, де знайшли притулок деякі підозрювані у причетності і звідки, як вважають, міг походити діоксин - отрута, виявлена, як повідомлялося, у тілі пана Ющенка.

Читати ексклюзивне інтерв'ю Галини Климович для Бі-Бі-Сі про отруєння Ющенка.

Новини на цю ж тему