Джордж Буш: моє президентство ще назвуть успіхом

Джордж Буш-молодший

Колишній американський президент Джордж Буш-молодший у своєму першому телевізійному інтерв'ю відтоді, як він залишив Білий Дім, став на захист деяких зі своїх найбільш суперечливих рішень.

Промовляючи в ефірі американської мережі NBC, пан Буш сказав, що використання під час допитів методу "занурення у воду" підозрюваних було виправданим, оскільки, на його думку, це врятувало багато життів і допомогло уникнути терористичних нападів.

Він став на захист отримання у такий спосіб інформації від трьох підозрюваних членів аль-Кайди, твердячи, що юристи назвали імітування "підтоплення" законним, і що це не було тортурами. Пан Буш додав, що віддав би такий самий наказ, оскільки він врятував життя.

Він сказав, що його рішення про вторгнення в Ірак було правильним, і що світ став кращим без Саддама Хусейна. Він додав, що немає більш засмученої та розлюченої людини, ніж він сам через те, що в Іраку так і не знайшли зброї масового знищення, що було офіційною причиною вторгнення в Ірак. Втім, він сказав, що не вибачатиметься за це рішення, оскільки це означало б, що війна була помилкою, а це не так.

Попередній президент США також наголосив, що його рішення про виділення мільйонів доларів на порятунок американських банків було виправданим.

Пан Буш також висловив сподівання, що історія назве його президентство успіхом, хоча до того часу він уже помре.

Щойно у США вийшла друком автобіографічна книжка Джорджа Буша "Decision Points", що можна перекласти як "Ключові рішення".

Джордж Буш сказав NBC, що не давав жодних інтерв'ю впродовж двох років, бо не хотів повертатись у "болото".