Лебєдєв: українська влада тисне на мене

Алєксандр Лебєдєв

Російський мільярдер Александр Лебєдєв поскаржився на владу в Україні за, як було сказано, "політичний тиск на нього" у вигляді дводенних обшуків податківців та Служби безпеки України минулого тижня в курортному комплексі в Криму, що належить підприємцю.

Пан Лебєдєв заявив, що це наслідок образи президента Януковича за критичну газетну статтю в лондонському часописі, яким він володіє.

Кримський санаторій "Море"відвідали в Алушті у четвер група працівників української податкової служби. Згідно з повідомленнями, десятки податківців вилучили документи і комп'ютери.

Наступного дня у п'ятницю санаторій "Море", який рекламують як один із найкращих спа-курортів на південному узбережжі півострова, відвідали працівники Служби Безпеки України. Згідно з поясненнями СБУ, це було пов'язано з розслідуванням фінансових справ міської влади Алушти.

Речник пана Лебєдєва не погодився і сказав, що це - політичний тиск з боку української влади.

Колишній прем’єр-міністр автономії, зараз виконувач обов’язків постійного представника президента у Криму, Віктор Плакіда сказав в інтерв'ю Українській службі Бі-Бі-Сі:

Image caption Рейд на банк Лебєдєва у Москві

"У мене немає інформації щодо обшуків безпосередньо в санаторіях Лебєдєва, а є певні дії слідчих органів, які стосуються роботи Алуштинської міської ради та договірних відносин по сплаченню в бюджет коштів. І розглядається питання по заниженню обсягу цих коштів проти розрахованих. І сьогодні слідчі органи перевіряють, чи є певні помилки в цих розрахунках з боку Алуштинської влади, а не з боку нашого інвестора - пана Лебєдєва."

Важкий тиждень

Проте важкий тиждень російського мільярдера, який живе у Лондоні та Москві, почався ще раніше. У вівторок у Москві десятки російських правоохоронців у масках і з вогнепальною зброєю завітали в його банк "Національний резерв", буцімто у ході слідства щодо працівників іншого банку. Пан Лебєдєв якраз плавав у басейні в будівлі банку.

Ось виклад його слів з британської газети "Ґардіан": "Я, якщо відверто, думав, що вони прийшли заарештовувати мене. Я вирішив плавати і далі, думаючи, що варто насолодитися басейном востаннє."

Мільярдер Александр Лебєдев, якого називають колишнім службовцем КГБ, заявив низці британських газет у терміново опублікованих інтерв'ю, що він "провів три дні, намагаючись розшифрувати, що ж йому хотіли дати зрозуміти". У гіршому випадку, каже пан Лебєдєв, його просто хочуть вигнати з Росії.

Пан Лебєдєв натякає, що в Росії його проблема - не влада, а впливові суперники.

Запитання залишається відкритим: хто псує настрій мільярдерові у Москві? Але виникає й інше - більш цікаве для української аудиторії - чому це співпадає з проблемами пана Лебєдєва в Україні?

Пан Лебєдєв вказує на президента Януковича, який, як він твердить, образився на минулотижневу статтю в лондонській газеті "Evening Standard" - одній iз принаймні трьох британських газет, якими володіє мільярдер.

Пан Янукович був змушений не раз виправлятися і пояснювати, чому він якось назвав російського письменника Антона Чехова українським, а одного разу ще й поетом.

Важко собі уявити, як український президент міг надибати ту досить непримітну статтю, в якій йому, серед іншого, докоряли за те, що в Криму виділяють мало грошей на догляд за будинком-музеєм Чехова.

У своїх інтерв'ю пан Лебєдєв не стримується в критиці українського президента і називає його, "не дуже освіченим" та заявляє, що "пан Янукович не розбирається у тому, як живе Москва, Париж чи Лондон."

Новини на цю ж тему