Проти Луценка порушено кримінальну справу

Image caption Був час, коли Юрій Луценко виступав із парламентської трибуни, як міністр внутрішніх справ

Генеральна прокуратура звинувачує екс-міністра внутрішніх справ у привласненні, розтраті майна та зловживанні службовим становищем.

Речник ГПУ Юрій Бойченко підтвердив Бі-Бі-Сі сам факт порушення кримінальної справи проти Юрія Луценка, але не став деталізувати цю інформацію. Він також заявив, що наразі цю справу розслідують окремо від справи, порушеної за фактом зловживань посадовими особами МВС, але не виключив можливості об’єднання двох справ у майбутньому.

Cам Юрій Луценко завявив в інтерв’ю газеті "Коммерсант," що порушення справи проти нього відбулося ще 5 листопада, коли його було викликано у ГПУ і пред’явлено постанову про порушення кримінальної справи, де він фігурує не як свідок, а як обвинувачуваний.

"За версією ГПУ, міністр Луценко, який керував колективом у 300 тисяч чоловік із щорічним бюджетом відомства у 8 мільярдів гривень, вступив у змову зі своїм водієм, щоб викрасти з бюджету 40 тисяч гривень," - розповів про звинувачення, які висувать на його адресу у Генпрокуратурі Юрій Луценко.

Раніше Генпрокуратура вже порушила кримінальну справу за фактом зловживання владою або службовим становищем посадовими особами МВС у час, коли міністерство очолював Юрій Луценко. Тоді заступник голови МВС Василь Фіранник повідомив, що порушення, зокрема, стосуються і прийому на роботу та незаконне присвоєння звань особистому водієві Луценка.

У вівторок пана Луценка знову викликано до Генпрокуратури.

Юрій Луценко обіймав посаду міністра внутрішніх справ в урядах Юлії Тимошенко (двічі), Юрія Єханурова та Віктора Януковича. До цього пан Луценко був депутатом і очолював низку опозиційних рухів, зокрема, і "Україна без Кучми," а також був одним із лідерів "Помаранчевої революції" 2004 року.

Серед перших заяв Юрія Луценка, коли він вперше очолив МВС України, були обіцянки боротися із корупцією:

"Моїми першими кроками стануть арешти тих людей, які давно відомі як корупціонери в системі МВС."

Юрія Луценка вже звинувачували у корупції на посаді міністра внутрішніх справ. Тоді у справі фігурувала іменна зброя, яку, начебто, пан Луценко незаконно дарував наближеним до себе особам. Кримінальну справу проти пана Луценка було порушено і після його бійки із київським мером Леонідом Черновецьким під час засідання РНБО. Широкого розголосу набув також і конфлікт за участю Юрія Луценка у аеропорті Франкфурта, де він, начебто, перебував у стані алкогольного сп’яніння і чинив спротив службі безпеки аеропорту.

Про цей інцидент читайте тут

Новини на цю ж тему