"Хорошковський частував вечерею євродепутатів"

Валерій Хорошковський
Image caption Валерій Хорошковський

Як пише інтернет-газета EUobserver.com, керівник українських спецслужб Валерій Хорошковський влаштував у вівторок у Брюсселі розкішну вечерю для депутатів Європейського парламенту. Ця вечеря стала не першим заходом, завдяки яким нова адміністрація України намагається легітимізувати себе в очах Європейського Союзу.

Незалежне видання, яке пише переважно про політику ЄС, нагадує, що та вечеря відбувалась у час, коли в самій Україні триває економічна скрута, і країна є одним із найбільших боржників МВФ.

Згідно з джерелами EUobserver.com, серед інших, на вечері були присутні депутати, які критично висловлюються щодо політики президента Януковича.

У розісланому базованою у Брюсселі PR-компанією запрошенні йдеться: "Пан Хорошковський, який перебуває у Брюсселі для зустрічей із НАТО, із задоволенням обміняється з гостями поглядами щодо реформ у секторі безпеки України у контексті її євроінтеграції, а також щодо нещодавніх подій після місцевих виборів."

Пан Хорошковський є одним найвпливовіших людей в адміністрації президента Януковича, пише далі видання. На додачу до посади голови Служби безпеки України, 41-річний політик також контролює найбільшу в країні медіа-компанію U.A. Inter Media Group та є членом Вищої ради юстиції, яка наймає на роботу та звільняє суддів України.

EUobserver.com пише, що впродовж останніх місяців СБУ опинилась у центрі звинувачень щодо ймовірного зловживання владою президентом Януковичем. За цей час представники СБУ викликали на допит членів провідних громадських організацій країни та журналістів, які критикують владу.

Критичний до політики президента Януковича євродепутат з Німеччини Елмар Брок, який зустрівся у понеділок у Києві з паном Хорошковським в межах місії ЄС, у коментарі виданню сказав, що у нього сучасний стиль.

Щодо вечері в одному з найдорожчих ресторанів Брюсселя для євродепутатів пан Брок сказав:

"Це демонструє, що Хорошковський відіграє значно більшу політичну роль, ніж просто керівник спецслужб. Зазвичай, керівник спецслужб - це державний службовець. Але він радше політик".