Людмила Янукович хоче об’єднати Україну

Image caption Людмила Янукович так рідко з’являється на публіці, що під час голосування Віктора Януковича на чергових виборах російські журналісти попросили її вийти із кадру

Дружина президента Віктора Януковича під час одного зі своїх нечисельних публічних виступів розповіла про культурно-просвітницький проект "Захід-Схід," покликаний, за її словами, об'єднати країну.

"Головне - любити, сподіватися і прощати," - підсумувала свій виступ Людмила Янукович.

Проект об’єднання Заходу та Сходу України пані Янукович презентувала зі сцени Донецького театру опери та балету, який вона, за повідомленнями місцевої преси, відвідує дуже часто.

До театру Людмила Янукович під'їхала на авто із портретом її чоловіка на лобовому склі.

Презентацію проекту першої леді відвідала делегація з Івано-Франківська на чолі із губернатором Михайлом Вишиванюком. У рамках презентації також відбувся концерт артистів Івано-Франківської обласної філармонії, зокрема, і камерного оркестру Harmonia Nobile. Пані Янукович сказала, що їй подобається відвідувати Івано-Франківськ, бо там "чисто і затишно."

Утім, саме в Івано-Франківську під час виборчих перегонів 2004 року у Віктора Януковича, тоді кандидата в президенти, студент місцевого університету жбурнув яйце, яке соратники пана Януковича згодом описували як "важкий тупий предмет." Травму, яку отримав тоді пан Янукович, лікарі визначили як "коллаптоїдний стан."

Пані Янукович рідко з’являється на публіці, і навіть після обрання її чоловіка президентом України залишилася жити у Донецьку, пояснюючи це потребою піклуватися про онуків. Вона не супроводжує чоловіка у закордонних візитах і не зустрічає закордонних гостей президента.

Image caption Людмила Янукович на донецькому "майдані" під враженнми від київського у грудні 2004

Під час останньої виборчої кампанії, пояснюючи свою відмову від дебатів із Юлією Тимошенко, іншим кандидатом на президентську посаду, Віктор Янукович заявив, що вважає, що місце жінки на кухні, де вона і має "показувати свої примхи."

Під час попередньої президентської кампанії 2004 року Людмила Янукович стала відомою завдяки своїй промові, яку вона проголосила у Донецьку під враженням подій на київському Майдані незалежності.

У цій промові фігурували "наколоті апельсини" та "американські валянки", які, за словами пані Янукович, допомагали учасникам протесту проти фальсифікації виборів витримати сніг та холод. Ролик із цією промовою Людмили Янукович на YouTube тоді передивилися майже півмільйона глядачів.