Суд над міліціонерами через смерть студента

Учасники акції протесту біля будівлі Шевченківського райвідділу міліції, де за нез’ясованих обставин помер студент Ігор Індило
Image caption Після смерті Ігоря Індила студенти влаштували протести проти дій міліції

У Шевченківському районному суді у Києві у п'ятницю було вирішено відкласти на наступний тиждень розгляд справи щодо смерті 20-річного студента Ігоря Індила, який помер у травні у відділенні Шевченківського районного управління внутрішніх справ.

Згідно з повідомленнями, суддям потрібен додатковий час для ознайомлення з матеріалами справи.

Міліція заперечує звинувачення у тому, що смерть студента була спричинена діями правоохоронців. Адвокати і правозахисники наполягають, що Ігор помер унаслідок побиття у стінах міліцейського відділення.

За повідомленнями, на лаві підсудних – дільничий Сергій Приходько і черговий відділення Сергій Коваленко, яких звинувачують у перевищенні влади і службовій недбалості, що передбачає штраф або ув'язнення до 8 років.

Адвокат, який захищає інтереси сім'ї студента, Олександр Заруцький каже, що він подав клопотання про слухання справи в іншому суді столиці, аби уникнути впливу на суддів з боку районної влади. Нагадуючи, що справа ще не до кінця розслідувана, адже, на його думку, не з'ясованим залишається механізм отримання смертельної травми.

Смерть юнака викликала широкий публічний резонанс у суспільстві, зокрема, серед студентів. У 18 містах України студенти вийшли на акції протесту проти дій міліції.

Image caption "Студентське братство" не вірить у справедливий суд

Олег Яценко – голова "Студентського братства", яке теж брало участь у пікетах, сказав Бі-Бі-Сі, що він не сподівається на справедливе рішення нинішнього суду щодо Ігоря Індила.

"Ми не очікуємо якихось поступок у відновленні справедливості через рішення суду. Адже рівень справедливості у суспільстві падає. Ми приходили на акції на підтримку незалежного розслідування. Але, здається, марно. Ми займалися й іншими справами порушення з боку міліції і прокуратури і невиконання ними своїх обов'язків стосовно інших людей, яких били, затримували, підкидали їм щось. І навіть, коли вдавалося порушити карні справи проти таких міліціонерів, вони "спускалися" на гальма."

Напередодні Генеральна прокуратура завершила розслідування справи щодо смерті Ігоря Індила і не підтвердила версію про завдання студенту смертельних травм з боку міліціонерів.

Представники "Студентського братства" заявляють, що мають намір продовжити виступи проти незаконних, на їх думку, дій правоохоронців, але зізнаються у малій результативності таких кроків.

Новини на цю ж тему