Погода в Україні восени - ''аномальна''

на пляжі у Києві
Image caption У Києві погода в листопаді - "пляжна"

Синоптики кажуть, що тепла погода в Україні, яку називають "аномальною" для пізньої осені, протримається до 18 листопада, а потім почнеться поступове похолодання.

У Гідрометцентрі таку теплу погоду пов’язують із кліматичними змінами і глобальним потеплінням.

Начальник українського Гідрометцентру Микола Кульбіда твердить, що за останні десятиріччя середня температура у січні-лютому зросла на 2,5 градуси.

Що ж до того, якою буде зима, пан Кульбіда каже, що поки прогнозувати рано, однак, за його словами, вже помітні тенденції до потепління:

"Ймовірність холодної зими надзвичайно мінімальна. Скоріше за все, що температурний режим буде підвищений, порівняно з нормою в цілому за зиму. Але не слід виключати достатньо різких похолодань, які можуть бути, але вони не будуть тривалими".

Image caption В Україні - надзвичайно тепла осінь

Щодо осені, то у Гідрометцентрі говорять, що останній місяць осені буде теплий, але ближче до грудня температура буде поступово знижуватися.

Незвично теплій, як для листопада, погоді, українці переважно тішаться. У парках або скверах майже не знайти порожньої лавки – люди насолоджуються новим бабиним літом:

"Зараз така чудова погода, сподіваюся, вона буде довго в нас, а потім коротенька зима і знову літо."

"Я думаю, що все врівноважилось – була дуже холодна зима, майже півроку, тепер всі врівноважилось в природі і буде дуже тепло."

Студент Олександр говорить, що тепла погода не може не тішити, але така спека, як для листопада, його лякає:

"Мені здається, що це аномальна погода, тому що коли середня температура по Україні в середині листопада складає близько +20 - це надзвичайно..."

Фермери говорять, що така тепла погода не впливає негативно на озимі культури, для них – навпаки – це добре. Вони будуть краще рости. Головне – щоб не було різкого похолодання.

70-річний пенсіонер Микола розповідає, що з його досвіду, довга тепла осінь - для лінивих фермерів, є час зібрати врожай і добре підготувати поле до зими:

"Ви знаєте, говорять, якщо за вересень і за половину жовтня не встиг зібрати врожай і якщо лишилася добра погода, то це для лінивих. То цей листопад - для суперлінивих, це вже друге бабине літо".

Пан Микола твердить, що за його спостереженнями, якщо таке спекотне літо і тепла осінь, то і зима буде нехолодною, але кілька тижнів сильних морозів буде обов’язково.

Новини на цю ж тему