У деяких містах України знову вибори

Повторне голосування на місцевих виборах відбулось на 797 дільницях - у Донецьку, Кременчузі, Кам’янець-Подільському та Жашкові.

Рішення про повторне голосування на місцевих виборах у цих містах було ухвалено Центральною виборчою комісією потому, як результати цих виборів були оскаржені у суді.

Напередодні Одеський апеляційний суд відмовив колишньому меру міста Едуарду Гурвіцу, не взявши його позов про порушення на виборах до розгляду. Суперечка між кандидатами на посаду міського голови в Одесі між представником Партії регіонів Олексієм Костусєвим та Едуардом Гурвіцем, який був мером Одеси на момент виборів, була однією із найзапекліших під час цих виборів. Утім, у цьому ж одеському суді знаходиться на розгляді ще один позов від пана Гурвіца - про визнання виборів недійсними.

Загалом, за даними часопису "Дзеркало тижня," після місцевих виборів 31 жовтня до українських судів надійшло 2375 позовів, що оскражували і сам процес голосування, і результати виборів на деяких виборчих дільницях. Найбільше позовів - 2139 - подала опозиційна "Батьківщина," проте суди задовольнили лише 14 із них, тобто, близько 1%. Водночас, із 54 позовів, поданих Партією регіонів, судами задоволено 46, тобто, 85% скарг. Цілком позивтиним виявився і судовий досвід "Свободи" - із 15 позовів задоволено 11. Скарги "Фронту змін," "Сильної України" та Нашої України знаходили значно меншу підтримку в судах.

Спостерігачі від Європарламенту у доповіді, підготовленій за результатами спостережень за місцевими виборами в Україні, відзначили низку недоліків, серед яких поспіх в ухваленні виборчого закону безпосередньо перед початком виборчої кампнії, позбавлення блоків політичних сил права на висування, що, нап огляд євродепутатів, зменшило виборчі шанси Блоку Юлії Тимошенко та Блоку Литвина, розподіл номерів у бюлетенях згідно із черговістю подання документів, що забезпечило Партії регіонів мождивість отримати перше місце у бюлетенях на переважній більшості округів, реєстрація партій-"клонів," зокрема, двійників "Батьківщини" у Львівській та Київській областях, арешти кандидатів на мерські посади, а також проблеми із друком бюлетенів у Харкові, Івано-Франківську та Хмельницькому.

Новини на цю ж тему