"Торговця смертю" везуть із Таїланду до США

Віктор Бут за ґратами у Таїланді
Image caption Віктор Бут за ґратами у Таїланді

Звинувачений у контрабанді зброї росіянин Віктор Бут вилетів з Бангкока на спеціальному літаку до США.

Напередодні кабінет міністрів Таїланду схвально відповів на запит американських властей. Таким чином було усунуто останню перешкоду до його екстрадиції США.

Пан Бут вилетів із військового аеропорту, куди його доправили із тюрми.

Віктор Бут заперечує звинувачення США. У самій Росії пана Бута, якого називають бізнесменом, ні в чому не звинувачують. Міністерство закордонних справ неодноразово протестував проти вимог екстрадиції до США.

Сюжет для фільму

Віктора Бута, колишнього офіцера повітряних сил Радянського Союзу, заарештували у Бангкоку під час операції у 2008 році. Агенти США працювали під прикриттям: вони мали купити зброю у пана Бута.

Вважають, що Віктор Бут заробив мільйони доларів на поставках зброї до Африки. Як підозрюють, її використовували у багатьох африканських збройних конфліктах.

Вашингтон твердить, що пан Бут постачав зброю, яку використовували під час громадянських воєн у Південній Америці, на Близькому Сході та в Африці. Серед його "клієнтів", як вважають у США, були колишній ліберійський президент Чарльз Тейлор та лівійський лідер Муаммар Каддафі.

Не зважаючи на те, що діяльність Бута розслідували в багатьох країнах, він жодного разу не постав перед судом.

Український слід

Як вважають, після розпаду СРСР, Віктор Бут переправляв у "гарячі точки" колишню радянську зброю, яку нелегально купував із армійських складів у колишніх радянських республіках, серед яких була і Україна.

Як твердять деякі експерти, Бут, який став відомим в 1990-ті роки у зв'язку з польотами радянських транспортних літаків у низку зон конфліктів в Африці, був корисним для російської розвідки, і Москва дуже не хоче, щоб він постав перед судом у Сполучених Штатах.

Пана Бута також часто називають "збройним бароном" або "продавцем смерті". Як вважають, він навіть став прототипом персонажу Ніколаса Кейджа у голлівудському фільмі "Збройний барон" - "Lord of War". У героя Кейджа у фільмі українське коріння, він живе у США і купує зброю, зокрема, і в Україні. Сам Віктор Бут народився у Таджикистані.

Новини на цю ж тему