Крим в очікуванні нової влади

У Криму відкрилась перша сесія новообраного парламенту, яка має обрати керівництво Верховної ради автономії, а також визначити склад уряду. Спікером кримського парламенту знову став Володимир Константинов, кандидатура якого була єдиною.

Згідно із результатами місцевих виборів, перемогу в Криму здобула Партія регіонів.

Партія регіонів отримала 80% місць у Верховній Раді Криму. Це 80 мандатів. По 5 депутатів мають комуністи, партія "Союз" та Народний рух, представлений у Криму висуванцями Курултаю кримськотатарського народу. 3 мандати – у партії "Русскоє єдінство" і 2 - у "Сильної України" на чолі з Олександрою Кужель.

Чи буде з кимось ділитися Партія регіонів своєю владою на півострові? Дуже і дуже мало, якщо це стосується парламенту та й уряду, нова структура якого також мабуть буде затверджена в один день. Радше за все, лише 2 постійні комісії із 16, які є в парламенті Криму, будуть віддані депутатам- не регіоналам. Це комісія з міжнаціональних відносин. Традиційно вона буде віддана депутату від Руху, представнику Курултаю, і, радше за все, комісію з культури, справ молоді та спорту може очолити, як не дивно, один із ветеранів кримської політики Сергій Цеков. Іншої комісії для нього не знайшлося. Однак для "Русского єдінства" все-таки керівництво автономії вирішило виділити таку квоту у керівництві парламенту. Що стосується уряду, то там теж великих несподіванок не буде.

В уряді, як виглядає, також буде найбільша присутність представників Партії регіонів, але не лише кримських. Наприклад, міністра фінансів голова кримського уряду Василь Джарти вирішив "виписати" із Одеси. Ним, найвірогідніше, буде вже тепер колишній голова Одеської обласної ради Микола Скорик. А всі решта – це люди з Макіївки та Донецька, які прийшли із паном Джарти ще навесні цього року.

У підсумку можна прогнозувати, що найбільших несподіванок буде дві.

Це те, що буде суттєво скорочено кількість віце-прем’єрських та міністерських посад.

Раніше їх наплодили дуже багато, оскільки всім політичним соратникам треба було роздати посади і портфелі. Нині ж, за попередньою інформацією, з дев’яти віце-прем’єрів залишаться лише чотири. З них власне кримський - лише один. Найвірогідніше, це Азіз Абдуллаєв. І кількість міністерських посад також дещо буде скорочено.

Найбільша ж несподіванка, яку анонсують, – це те, що (хоча це не передбачено законодавством, і навіть є вердикт Конституційного суду, що це законно), жоден з депутатів Кримського парламенту не зможе суміщати свою депутатську діяльність із посадою в уряді. Раніше було просто нормою, коли депутати Кримського парламенту були працевлаштовані в уряді.