Дрібний бізнес погрожує Раді референдумом

Підприємці припинили протести і готують судові позови до влади, а також референдум про недовіру парламентові. У разі, як депутати ухвалять урядовий проект Податкового кодексу.

Image caption Намети не знадобились?

Про це сказав Бі-Бі-Сі представник Асамблеї громадських організацій малого і середнього бізнесу Ігор Гурняк.

І. Гурняк: 17 листопада акцій протесту у Києві не буде. Ми вже свідомі того факту, що Податковий кодекс буде прийнято. І ми зараз готуємося до наступних акцій і шукаємо, яким чином ми зреагуємо на ситуацію, яка склалась.

Бі-Бі-Сі: А які акції, тобто, що конкретно ви збираєтеся робити?

І. Гурняк: Насамперед, ми проведемо у Києві позачергову Асамблею громадських організацій малого і середнього бізнесу, ми розробимо стратегію для кожного підприємця і організації в умовах нового Податкового кодексу. Будемо оскаржувати прийняття цього Податкового кодексу у суді, оскільки він суперечить і Бюджетному кодексу України, і закону України про систему оподаткування, і не зроблено відповідного аналізу регуляторного впливу перед прийняттям цього Податкового кодексу. Знову будемо звертатись до судів України. Також ми будемо готуватися вже сьогодні до референдуму про висловлення недовіри складу Верховної Ради України тому, що такі законопроекти приймати такою мізерною кількістю депутатів, яка наявна в залі, і не обговорюючи фактично і не думаючи над кожним окремим пунктом, а просто голосують карточки, а не депутати, - ми з таким погодитися не можемо. І наступне – ми будемо звертатися до президента з вимогою накладення вето.

Бі-Бі-Сі: Чи є вже якісь дані про те, скільки людей загалом підтримали акцію протесту проти Податкового кодексу?

І. Гурняк: У вівторок у Києві, за нашими підрахунками, було більше 70 тисяч людей. Якщо подивитися на вулицю Грушевського, то починаючи від Хрещатика до Верховної Ради вона була заповнена повністю. Тобто, це означає, що протест був надзвичайно масовим. Я вже не говорю про те, що в понеділок, скажімо, акції відбудуться одночасно у Донецьку і Львові. Вчора одночасно відбулися акції в Харкові, Хмельницьку. Одночасно з Києвом. Тобто, фактично, на сьогодні не залишилося жодного містечка в Україні чи серйозного обласного центру, де такі акції не відбуваються. Мені просто видається прикрим, що наші можновладці фактично не звертають уваги на те, що діється в країні.

Бі-Бі-Сі: У вівторок повідомляли про затриманих міліцією активістів акції. Скільки затримано і де вони зараз?

І. Гурняк: Наскільки я знаю, особливих затримань не відбулося. Єдине те, що у нас було перекриття дороги, і щодо до цього факту є серйозні речі, з якими ми зараз працюємо. І в нас були серйозні проблеми з організаторами акції у Києві.