Ірландія ''проситиме позику'' на десятки мільярдів

Ірландія
Image caption Уряд Ірландії витратив величезні кошти на рекапіталізацію банків

Голова Центрального банку Ірландії сказав, що він очікує, що уряд погодиться взяти "суттєву позику" на кілька десятків мільярдів євро, аби підтримати економіку країни.

Водночас він сказав, що рішення має ухвалити уряд, а не він. Ірландський уряд поки що не коментував заяву.

Така заява з’явилася перед переговорами у Дубліні між ірландським урядом, представниками ЄС та МВФ.

Ірландія наполягає, що їй не потрібен пакет допомоги, але вона перебуває під дедалі більшим тиском погодитися на позику.

Голова Центрального банку Ірландії Патрік Гоноган сказав в радіоінтерв’ю, що позика може становити "десятки мільярдів" євро.

Багато хто вважає, що Ірландії для підтримки банків потрібна допомога.

Побоювання щодо стабільності країни призвели до підвищення ціни, за якою уряд, який надав величезні суми на підтримку банків, позичає гроші.

Міністри фінансів ЄС на зустрічі у Брюсселі у середу сказали, що детального обговорення плану порятунку Ірландії не було, тому що уряд Ірландії не звертався по фінансову допомогу. Подробиці

Без такого звернення ЄС не може надати допомогу, попри бажання таких країн, як Португалія та Іспанія, які хочуть, аби питання було залагоджене, щоб припинити безлад на фінансових ринках.

Ірландський уряд наполягає, що йому не потрібно позичати гроші, аби покрити державні видатки до середини наступного року.

Новини на цю ж тему