Обама обіцяє систему ПРО для всіх у НАТО

Президент США і генсек НАТО
Image caption Президент США і генеральний секретар НАТО на Лісабонському саміті: ядерна парасолька для всіх

На саміті НАТО у Лісабоні члени альянсу домовилися створити систему протиракетної оборони, яка б охоплювала всі країни Півінічноатлантичного договору.

Про це заявив президент США Барак Обама. За його словами, протиракетний щит надаватиме захист усім членам НАТО у Європі і в Північній Америці.

Альянс виступає також за якнайшвидшу ратифікацію Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь між США і Росією, що має зменшити запаси ядерних озброєнь колишніх супротивників у холодній війні.

У суботу учасники саміту обговорять операції НАТО в Афганістані і плани їх припинення до 2014 р.

Міцніші зв'язки

Члени НАТО запропонують Росії співпрацювати в питанні протиракетної оборони і приєднатися до розширеної системи ПРО.

У суботу лідери країн НАТО проведуть переговори із запрошеним на саміт президентом Росії Дмітрієм Медвєдєвим.

У минулому саме система ПРО була яблуком розбрату у відносинах НАТО і Росії, але присутність на саміті в Лісабоні російського президента багато хто сприймає як ознаку зближення.

Президент США сказав, що протиракетний щит "відповідає загрозам сучасності", і додав: "Ми чекаємо нагоди обговорити завтра з Росією нашу співпрацю і в цій галузі, визнаючи, що ми маємо багато подібних загроз".

Минулого місяця російський президент Медвєдєв зазначив, що Росія ще вирішує, чи приєднатися до протиракетного щита.

У листопаді 2009 президент Обама відмовився від планів свого попередника Джорджа Буша створити систему ПРО на базі Польщі і Чехії. Ті плани обурювали Росію.

Новини на цю ж тему