НАТО ухвалило стратегію виходу з Афганістану

Президент Обама тисне руку президенту Карзаю на саміті НАТО
Image caption НАТО хоче завершити військову кампанію в Афганістані за 4 роки

Лідери НАТО на саміті в Лісабоні підписали угоду з афганським урядом, яка передбачає довготермінове партнерство, що триватиме й після завершення в кінці 2014 року військової кампанії НАТО.

Генеральний Секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен сказав, що Талібан помиляється, якщо думає, що може дочекатися виведення сил НАТО – Альянс збирається бути там ще довго, але додав, що НАТО зрозуміло, що треба зосереджуватися не лише на військовому вирішенні проблеми.

На саміті в Португалії був присутній президент Афганістану Гамід Карзай і всі 48 країн, які мають війська в Афганістані.

Президент Карзай сказав, що НАТО допомагає афганському народу, але висловив стурбованість жертвами серед цивільного населення.

Лідери НАТО підтримали стратегію, яка передбачає завершення військової кампанії в Афганістані до кінця 2014 року і передання відповідальності за безпеку у країні урядовим афганським силам.

План передбачає, що НАТО почне передавати контроль над безпекою афганським силам вже з наступного року і цей процес має бути завершено до кінця 2014 року.

Саміт НАТО за участи 28 країн-членів називають одним з найважливіших за багато років.

Протиракетний щит

Генеральний Секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен сказав, що Росія погодилася почати переговори про створення європейського протиракетного щита, питання про який тривалий час було перешкодою на шляху тісніших стосунків між Альянсом і Москвою.

У п’ятницю НАТО ухвалило створити спільний протиракетний щит, який би захищав усі країни-члени і схвалило 10-річний глобальний план. Читати подробиці

Стратегічна концепція НАТО полягає в тому, аби захищати усі країни-члени від нових загроз і працювати задля того, аби зрештою позбавити світ від ядерної зброї.

Президент Обама сказав, що новий протиракетний щит продемонструє "рішучість НАТО захистити своїх громадян від загрози балістичних ракет".

За словами кореспондентів, пан Обама не згадав Іран, який вважають головною потенційною загрозою НАТО.

Новини на цю ж тему