Підприємці погрожують Януковичу референдумом

Протестувальники проти Податкового кодексу
Image caption Протести в Україні проти ухвалення Податкового кодексу

Представники малого бізнесу обіцяють з понеділка відновити акції проти ухвалення Податкового кодексуі погрожують референдумом.

Член Організаційного страйкового комітету акції Олександр Данилюк сказав журналістам у суботу, що коли до вечора понеділка президент Янукович не ветує цей документ, то підприємці розпочнуть процедуру референдуму з дострокового припинення повноважень глави держави.

Пан Данилюк сказав, що депутати Верховної Ради не виконали вимоги протестувальників, і тому у понеділок ввечері на Банковій відбудеться зустріч ініціативної групи з дострокового припинення повноважень Верховної Ради.

Представник страйкарів сказав, що коли акції протесту захлинуться, то інших не буде.

Напередодні у багатьох містах України пройшли багатотисячні акції протесту проти Податкового кодексу, який було ухваленого цього тижня під час драматичного засідання парламенту. Читати подробиці

Опозиція закликала президента Януковича ветувати цей закон. Хоча самі протестувальники попереджають, що вони виступають не під партійними прапорами.

Форум Бі-Бі-Сі

Віктор Янукович заявив, що він буде ухвалювати рішення щодо підписання чи непідписання Податкового кодексу лише після висновків експертів, попередивши, що до цього документа необхідно буде не один раз повертатися і щось виправляти і додавати.

Раніше, коментуючи протести, пан Янукович сказав, що "протестують ті, хто не хоче платити податки".

Тим часом прем’єр Микола Азаров сподівається, що кодекс буде підписаний президентом, аби проект Держбюджету на 2011 рік на новій податковій основі був внесений урядом на розгляд Верховної Ради і ухвалений парламентом до кінця року.

Представники опозиції вже висловлюють побоювання, що бюджет буде ухвалений, як і Податковий кодекс, нашвидкоруч, без належного обговорення. І, на їхню думку, приховуватиме низку речей, пов’язаних із погіршенням соціального захисту, зокрема, у сфері пенсійного забезпечення, збільшення тарифів, зокрема на газ.

Новини на цю ж тему