Сергій Тігіпко: Україна не може без МВФ

Літній чоловік шукає порожні пляшки у контейнері для сміття поруч плакату із зображенням прем’єр-міністра України Миколи Азарова та написом: ”Хто дасть гроші”
Image caption За прогнозами, економіка України має швидко рости, але лише тому, що швидко падала

Віце-прем’єр Сергій Тігіпко вважає, що Україні буде складно отримати черговий транш кредиту від МВФ без підвищення пенсійного віку. Водночас, на думку віце-прем'єра, без МВФ Київ не обійдеться.

Пан Тігіпко в телеефірі на каналі "Інтер" сказав, що в Україні - "дуже нестабільна фінансова ситуація".

На думку віце-прем’єра, сьогодні Україна тільки трохи "відповзла" від краю провалля, на якому перебувала.

Раніше експерти й урядовці назвали досить важкими переговори з МВФ, які проходили цими днями в Україні. 16 листопада МВФ оголосив про узгодження на рівні експертів питання про перший перегляд програми співпраці з Києвом в рамках угоди stand-by, за підсумками якого Україна планує отримати другий транш кредиту на майже 1,6 млрд. доларів.

Керівник представництва МВФ в Україні Макс Альєр сказав, що 1 мільярд доларів буде направлено для покриття дефіциту бюджету, а 600 мільйонів – у резерв Національного банку.

Але для отримання кредиту потрібне позитивне рішення Ради директорів МВФ.

Для цього уряд має до 10 грудня почати пенсійну реформу, схвалити чергове підвищення ціни газу з квітня 2011 року і ввести пеню за борги за послуги житлово-комунального господарства.

Деякі деталі умов, зокрема, у сфері валютної політики, повідомив заступник голови Нацбанку Сергій Арбузов, який вважає, що МВФ хоче від України, аби вона гнучкіше змінювала курс і "йшла за ринком".

Пенсійна реформа

Щодо пенсійної реформи, зокрема, підвищення пенсійного віку, то віце-прем’єр Сергій Тігіпко переконує, що пенсіонери мають розуміти, що уряд може піти на такий крок в їх же інтересах і реформа буде проводитися за рахунок працюючих. Сказавши, що віднайдено компенсатори тих доходів, які планувалося одержати до Пенсійного фонду від такої реформи.

Подробиці про підвищення пенсійного віку

Експерти не відкидають появу проблем, зокрема, щодо обіцяної МВФ пенсійної реформи, адже влада, змушена, як вони кажуть, для збереження свого іміджу, враховувати настрої суспільства.

Прем’єр Микола Азаров сказав напередодні, що говорити про підвищення пенсійного віку можна лише у разі збільшення середньої тривалості життя.

Разом з тим заступник директора Інституту світової економіки і міжнародних відносин Валерій Новицький стверджує, що доцільності у залученні нового траншу кредиту МВФ немає абсолютно ніякої, посилаючись на те, що уряд досить вміло вийшов з фінансового дефіциту і нормалізував ситуацію.

На думку пана Новицького, сам керівник уряду заявляв про те, що гроші МВФ взагалі не витрачені і лежать у резервах. Мовляв, не потрібно залучати кредити тільки для того, аби підтримувати гривню.

Економіка швидко зростатиме

Експерти попереджають, що поки Україна залишається дуже залежною від експорту металу.

Водночас економіка України, за прогнозами інвестиційного банку "Драгон Капітал", за темпами розвитку наступного року поступиться лише Казахстану серед країн з перехідною економікою.

Експерти кажуть, що Україна розвивається швидше, ніж інші, лише тому, що була одна з найбільш вражених світовою фінансовою кризою і нинішнє піднесення зумовлене насамперед підвищенням цін на метал – головної статті українського експорту.

На думку експертів банку, зростання ВВП нинішнього року, як очікується, становитиме 5%, а наступного року - 4.5%. Франція, для порівняння, матиме відповідний показник 1.6% цього року.

Новини на цю ж тему