Безвізовий режим: лише план дій

Президент Європейської комiсiї Жозе Мануель Баррозу повідомив, що на самiтi Україна-ЄС, що відбудеться 22 листопада у Брюсселі, буде ухвалено План дiй для України щодо встановлення безвiзового режиму.

Image caption Архівне фото. Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу під час саміту Україна- ЄС у Києві, 4 грудня 2009 р

Обопільних очікувань більше, ніж результатів

"Україна є ключовим партнером для ЄС i важливим регiональним гравцем. Амбiцiйний порядок денний цього самiту вiдображає динамiзм наших вiдносин. Я радий, що ми можемо анонсувати План дiй щодо встановлення безвiзового режиму для України i що буде пiдписано протокол, який дає Українi доступ до програм Євросоюзу", - сказано у коментарі Жозе Мануеля Баррозу, що був поширений напередодні саміту.

Президент Єврокомiсiї називає підписання таких документів разом із президентом України Віктором Януковичем "конкретним прикладом продовження зближення ЄС з Україною".

Як передають інформаційні агентства, із повідомлення Єврокомісії випливає, що під час візових переговорів ітиметься про встановлення безвiзового режиму для громадян України для короткострокового перебування у країнах ЄС. Однак наразі не вказується, з якого часу такий режим може бути запроваджено. У письмовому коментарі Єврокомісії ідеться про "довгострокову перспективу".

Опозиція попередила ЄС про недемократичність влади

Під час переговорів із єврочиновниками Віктор Янукович обговорюватиме також прогрес у переговорах Україна-ЄС щодо угоди про Асоцiацiю. "Ми наголосимо на необхiдностi поглибити процес реформ, зокрема, у сферi верховенства права, бiзнесу та iнвестицiйного клiмату", - наголосив Жозе Мануель Баррозу у своєму письмовому коментарі.

Image caption Це буде перший саміт Україна-ЄС після обрання президента Януковича .

Саміт Україна-Європейський Союз буде першим після обрання Віктора Януковича президентом, хоча він кілька разів зустрічався із керівниками Євросоюзу.

У повiдомленнi Єврокомiсiї зазначається, що пiд час самiту лiдери ЄС закликатимуть Україну надати нового стимулу реформаторським зусиллям, зокрема, щодо консолiдацiї прав людини, демократичних принципiв i верховенства права. Вони закличуть Україну до подальшого прогресу у сферi полiпшення бiзнес- та iнвестицiйного клiмату, зокрема, у сферi боротьби з корупцiєю, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

Напередодні саміту Україна-ЄС Європейська народна партія, чия фракція є найбільшою у Європарламенті, ухвалила резолюцію щодо ситуації в Україні. Зокрема, у документі наголошується на недемократичності місцевих виборів в Україні.

У резолюції, каже один із лідерів опозиційної партії "Батьківщина" Григорій Немиря, наголошується на "дуже важливому зв'язку між дотриманням демократичних стандартів всередині країни і європейською перспективою України".

"На жаль, як показали останні місяці, нинішній уряд, президент, влада не розуміють, на мою думку, принциповість такого зв'язку. Не можна мріяти про справжню інтеграцію до ЄС, не дотримуючись відповідних принципів і стандартів", - заявив Григорій Немиря.

Новини на цю ж тему