Підприємці принесли протести на Банкову

Протест підприємців
Image caption Підприємці вимагають від президента вето на Податковий кодекс

Кілька тисяч підприємців, які продовжують акції протесту проти Податкового кодексу у Києві, у понеділок після мітингу на Майдані Незалежності прийшли до Адміністрації президента, аби передати звернення до президента Януковича з вимогою накласти вето на нещодавно ухвалений Податковий кодекс.

Голова Адміністрації президента Януковича Сергій Льовочкін повідомив у Брюсселі, що президент, який бере участь у саміті Україна-ЄС, розгляне вимоги учасників акції протесту.

Раніше на Майдані Незалежності мітингувальники скандували "Ні Податковому кодексу".

Із спорудженої звечора сцени, перед якою – великий плакат "Ні – податковому терору", промовляли підприємці з різних регіонів України, а також організатори акції.

Проти Податкового кодексу і, зокрема, проти змін до спрощеної системи оподаткування представники дрібного бізнесу протестували біля парламенту минулого тижня під час ухвалення того документа.

У неділю, напередодні 6-ї річниці Помаранчевої революції, підприємці з низки українських областей вирушили до Києва, аби своїми протестами змусити президента Януковича накласти вето на Податковий кодекс.

Однак Центральний штаб порятунку українського підприємництва повідомив у неділю "про перешкоджання співробітниками правоохоронних органів пересуванню автоколон з учасниками акції протесту, залякуванням адміністрацій ринків, підприємців представниками податкової служби і УБЕЗу".

Організатори акції повідомили, що з 30 автобусів, які мали везти до столиці черкаських підприємців, лише кілька дісталися Києва, а більшість, як було сказано на мітингу, були заблоковані на виїзді з Черкас співробітниками ДАІ.

Всього, за даними організаторів, міліція не пустила до Києва 140 автобусів з учасниками акції протесту з усієї України. ДАІ поки що ті заяви не коментує.

Підприємці скаржаться також, що після їхніх протестів почастішали рейди контрольних органів на ринках і в торговельних центрах.

Центральний штаб порятунку українського підприємництва закликав владу припинити тиск на підприємців і дозволити їм реалізувати своє конституційне право на протест в рамках, передбачених законодавством.

"В іншому випадку дії протестуючих можуть вийти за ці рамки і привести до непередбачуваних наслідків", - попереджає штаб.

Малий бізнес апелює до МВФ

Image caption Дрібні підприємці вважають податки несправедливими

Напередодні ще одне підприємницьке об‘єднання Асамблея громадських організацій малого та середнього бізнесу України закликала Міжнародний валютний фонд "зупинити кредитування уряду, який своїми діями нищить малий і середній бізнес – основу вільного підприємництва, а мільйони вільних людей викидає на вулицю, у найми до олігархів або на пошук роботи за кордоном".

У зверненні до МВФ сказано, що "некомпетентна влада свою нездатність змінити на краще ситуацію в економіці країни вирішила залатати кредитами Міжнародного валютного фонду, а кошти для повернення кредитів віднайти за рахунок фактичного знищення малого та середнього бізнесу".

Підприємці погрожують МВФ, у разі, як той не дослухається до їхніх вимог, "тотальною відмовою громадян сплачувати позики, які були надані без їх волі і проти їх інтересів".

і хоче відмежуватись від політиків

Минулої суботи кілька десятків координаторів малого й середнього бізнесу з усіх регіонів України збиралися у Вінниці для вироблення спільної позиції. Керівники координаційних рад узгоджували подальші протестні дії та створювали "дорожню карту" майбутніх акцій проти ухваленого Податкового кодексу.

На думку багатьох координаторів, після безпрецедентного спалаху стихійних незадоволень лише рівноправний і конструктивний діалог з владою дасть шанс домогтися, аби президент наклав вето на Податковий кодекс.

"Підприємцям важливо не дозволяти політичним силам використовувати себе і втягувати в політичні ігри задля чиєїсь вигоди, бо, приходячи до влади з нашою допомогою, такі союзники одразу забувають про власні солодкі обіцянки", – заявила, зокрема, координатор Ради об’єднань підприємців України Алла Алєксєнцева.

На її переконання, хвиля протестів допоможе підприємницькому руху звільнитися від нав'язування чужої політичної волі та навчитися виробляти власні рішення й змушувати владу і опозицію виконувати їхні обіцянки.

Однак, схоже, що підприємцям не вдасться відмежуватися від політики та політиків.

Під час мітингу на Майдані зі сцени промовляв депутат від БЮТ, голова конфедерації вільних профспілок Михайло Волинець. А промову виключеного нещодавно з БЮТ за голосування разом з Партією регіонів Олега Ляшка, мітингувальники підтримали скандуванням гасел часів Помаранчевої революції "Разом нас багато, і нас не подолати".

Реакція влади

Голова Верховної Ради Володимир Литвин повідомив, що Податковий кодекс наразі опрацьовують юристи і він може бути готовий до підписання наприкінці цього тижня.

Image caption Податковий кодекс передадуть президенту на підпис в кінці тижня

"Ми нікому не дозволимо порушити досягнуту важкою ціною стабільність у країні",- такою була реакція прем‘єр-міністра Миколи Азарова на протести підприємців, що тривають у Києві. Про це один із авторів ухваленого нещодавно Податкового кодексу заявив у Києві під час україно-бельгійського бізнес-форуму.

Азаров назвав український Податковий кодекс найбільш ліберальним у Європі.

Він сказав, що під час ухвалення того документа було скорочено неефективні податки, знижено ставки оподаткування з основних видів податків, а також надано преференції багатьом галузям промисловості, що допоможе їм у розвитку.

При цьому прем'єр підкреслив, що уряд спокійно ставиться до протестів підприємців, оскільки "Україна є демократичною країною, і кожен має право на протест".

Водночас Азаров заявив, що уряд готовий до переговорів з підприємцями.

"Ми знаємо, що претензії й заперечення низки представників бізнесу, які працюють на так званому спрощеному оподаткуванні, мають під собою підстави. Ми готові до конструктивного діалогу, і я думаю, що ми абсолютно всі питання усунемо в найближчому майбутньому й послідовно будемо розбиратися, вести діалог, знаходити рішення", - сказав прем‘єр-міністр, наголосивши, що "країна стабільно розвивається, і ніхто не зможе порушити цю стабільність".

Новини на цю ж тему