Німеччина закриває баню Рейхстагу

Рейхстаг
Image caption Скляна баня на даху Рейхстагу - одна з найбільших туристичних принад Берліна

У межах посиленої безпеки Німеччина закрила для відвідувачів популярний купол Рейхстагу, звідки відкривається гарна панорама Берліна.

Щодня приміщення відвідують до 10 000 людей. Однак оглядову зону під банею Рейхстагу закрито на невизначений термін через загрозу теракту. Посилено також охорону самого приміщення німецького парламенту.

Нові заходи безпеки впроваджено по тому, як журнал Der Spiegel написав про нібито змову бойовиків, пов'язаних з мережею Аль-Кайда, увірватися до Рейхстагу і захопити заручників.

У статті журналу сказано, що ця інформація виходить від неназваного джерела за кордоном, яке попередило уряд Німеччини про наміри групи з шістьох осіб здійснити такий напад у лютому чи березні. Двоє змовників з цієї групи, за повідомленнями, вже прибули до Берліна. Решта четверо, за словами джерела, щойно намагаються потрапити до Німеччини.

Служби безпеки Німеччини закликали не перебільшувати значення публікації в Der Spiegel.

Йорґ Цєрке, голова Федерального бюро боротьби із злочинністю, сказав: "Ми маємо інформацію про підозрюваних, але жодної інформації про час чи місце нападу".

Речниця німецького парламенту повідомила Бі-Бі-Сі, що екскурсії для відвідувачів у супроводі гіда, які щороку приваблюють біля мільйона туристів, не будуть скасовані.

В публікації журналу сказано, що інформатор, який попередив уряд Німеччини про плановані напади, є бойовиком, що вирішив покинути групу змовників. Він живе в страху за своє життя і прагне повернутися до родини в Німеччині.

Минулої середи міністр внутрішніх справ Німеччини підвищив рівень загрози від тероризму і оголосив про посилення заходів безпеки в аеропортах, на воказалах та інших громадських місцях.