ВІЛ відступає – але не в Східній Європі

Red Ribbon
Image caption Червона стрічка символізує боротьбу проти СНІДу.

В ООН заявляють, що кількість нових заражень ВІЛ та смертей від СНІДу зменшуються по всьому світу.

Згідно з новим звітом у рамках програми ООН з ВІЛ/СНІДу, є ознаки скорочення епідемії, втім упередження та дискримінація, як і раніше, ускладнюють життя приблизно 33-ом мільйонам людей, що живуть з ВІЛ-інфекцією.

Минулого року їх кількість збільшилася на 2 мільйони 600 тисяч нових інфікованих, але це на 20% менше, ніж реєстрували в розпал епідемії СНІДу – в 1999 році.

Також в ООН кажуть, що в 2009 році від хвороб, пов’язаних з вірусом, померло 1 мільйон 800 тисяч людей – на 300 тисяч менше, ніж в 2004-му.

Окрім цього, за останні роки значно зросли обсяги лікування за допомогою антиретровірусних препаратів.

Змішані успіхи

Найбільш ураженим епідемією регіоном, як і раніше, залишається група африканських країн на південь від пустелі Сахара. Приблизно 70% усіх нових випадків заражень по світу реєструють тут. Але поступ є – особливо, у Південній Африці, Замбії, Зімбабве й Ефіопії.

Хоча не у всіх частинах світу картина однакова. Кількість нових заражень та смертей різко зростає у Східній Європі та Центральній Азії.

В ООН заявляють, що недосконале законодавство та дискримінація – особливо споживачів наркотиків і гомосексуалістів – продовжують перешкоджати боротися проти СНІДу у тих регіонах.

"Сміливими кроками та розумними рішеннями ми ламаємо траєкторії поширення СНІДу. Інвестиції у відсіч недузі приносять свої плоди. Але наразі успіхи є крихкими. Основне завдання зараз полягає у тому, аби злагоджено прискорювати поступ", - заявив виконавчий директор підрозділу Об’єднаних Націй з ВІЛ/СНІДу Мішель Сідібе.

Україна пасе задніх

Image caption Чи прислухається Українська влада?

Нещодавно в ООН вже звітували, що Україна, на пару з Росією, становлять виняток у результатах боротьби проти СНІДу в світі. Зокрема, кількість ВІЛ-інфікованих серед юнацтва віком від 15 до 24 років тут і далі зростає.

Об'єднані Нації та міжнародні експерти критикують уряди цих країн за бездіяльність, а також за кримінальне переслідування ін’єкційних наркоманів, за рахунок яких відбувається основний приріст ВІЛ-інфікованих.

Новини на цю ж тему