Обама: КНДР - це серйозна загроза

Острів Йонхпендо
Image caption Над островом Йонхпендо ще довго було видно дим

Споулучені Штати та Південна Корея проводять військові навчання у відповідь на напад Північної Кореї на південнокорейський острів.

Внаслідок нападу загинули щонайменше двоє південнокорейських морських піхотинців.

Президент США Барак Обама напередодні розмовляв по телефону з південнокорейським президентом Лі Мен Баком.

Пан Обама сказав, що Північна Корея залишається загрозою, з якою треба давати раду.

В той самий час США та Китай, який є головним союзником Пхеньяна, обіцяли підтримувати мир та стабільність на Корейському півострові.

Вони наголосили, що будуть наполягати на відновленні шестисторонніх міжнародних переговорів щодо північнокорейської ядерної програми.

Image caption Важкий день у південнокорейського президента

США та Китай закликали обидві Кореї продемонструвати стриманість задля миру.

Обмін вогнем та звинуваченнями

Інцидент стався у вівторок по обіді за місцевим часом, втім обидві сторони інтерпретують його по-різному.

Південна Корея каже, що відкрила вогонь у відповідь після того, як Північна Корея випустила десятки артилерійських снарядів по одному з островів неподалік кордону, що призвело до загибелі двох морських піхотинців.

Офіційний представник Південної Кореї сказав, що північнокорейські снаряди почали падати у воду біля острова Йонпхендо десь по обіді за місцевим часом.

Близько 50 впали безпосередньо на сам острів, переважно влучаючи у військову базу. Він додав, що одразу ж південнокорейські військові випустили близько 80 снарядів у відповідь.

Пхеньян твердить, що не стріляв першим. Аналітики називають цей інцидент одним із найсерйозніших від часу завершення війни між обома Кореями у 1953-му році, хоча офіційно сторони так і не підписали перемир'я.

Як вважають, таємничий лідер Північної Кореї Кім Чен Ір є тяжко хворим і зараз намагається передати керівництво країною своєму наймолодшому сину.

У суботу Північна Корея також показала американському науковцеві те, що вона назвала новим заводом для збагачення урану.

Image caption Острів, на якому міститься військова база Південної Кореї, є предметом територіальних претензій з боку КНДР

Острів Йонхпендо розташований між обома Кореями на відстані 3 кілометрів від морського кордону, довкола якого точиться суперечка, та 100 кілометрів на захід від Корейського півострова.

Південнокорейське керівництво звинуватило Пхеньян у провокації, застерігши, що той має нести відповідальність за інцидент. У відповідь Північна Корея оприлюднила свою заяву:

"Південнокорейський ворог, незважаючи на численні попередження, здійснив безвідповідальну військову провокацію, випустивши артилерійські снаряди по нашій морській території неподалік острова Йонхпендо". Пхеньян втім не уточнив, чи було завдано якоїсь шкоди або чи були жертви з його боку.

Новини на цю ж тему