Європарламент критикує владу України

Європарламент
Image caption Думки щодо України в Європарламенті розділилися

Європарламент у четвер, як очікується, має ухвалити резолюцію щодо України. Євродепутати намагалися розглянути це питання ще у жовтні, але кілька разів обговорення переносилося.

Як передала кореспондентка Української служби Бі-Бі-Сі у Брюсселі, у результаті тривалих дискусій депутати від різних партій погодили спільний проект резолюції, який у середу було оприлюднено на вебсайті Європарламенту.

За словами нашої кореспондентки, це пом’якшений документ, погоджений у результаті обговорень між критично налаштованими щодо нинішньої влади в Україні депутатами Європейської народної партії (ЄНП), яку вважають союзником партії "Батьківщина", та більш прихильними представниками Альянсу соціалістів і демократів.

У проекті резолюції, який стосується широкого кола питань - від перспектив членства України в ЄС до боротьби з корупцією-, мовиться, що Україна, як і будь-яка інша європейська країна, може подавати заявку на членство в Європейському Союзі.

Вибори без позитиву

У проекті резолюції зауважується, що місцеві вибори 31 жовтня, попри те, що "технічно були проведені належним чином", "не встановили нового позитивного стандарту".

Україну критикують за зміну виборчого закону за кілька місяців до виборів та за проблеми, які мали опозиційні партії з реєстрацією. У проекті резолюції зауважується, що правляча Партія регіонів потрапила у списки під першим номером у 85% виборчих округів, позаяк виборчі комісії не реєстрували інші партії, поки не були зареєстровані списки ПР.

Свобода преси

У проекті резолюції Європарламенту висловлюється стурбованість подіями, "які можуть підірвати свободу преси та плюралізм".

Українську владу закликають утриматися від будь-яких спроб прямого чи непрямого контролю над засобами інформації. Європарламент засуджує факт, що 5 Канал та TVi втратили низку частот.

Український уряд закликають привести закони про свободу преси у відповідність до стандартів ОБСЄ.

Українську владу закликають також старанно розслідувати зникнення харківського журналіста Василя Климентьєва, а також розслідувати порушення прав людини і "роль СБУ у втручанні в демократичний процес".

Візи - безкоштовно

У питанні євроінтеграції у проекті резолюції сказано, що поступ у переговорах між ЄС та Україною у питанні підписання договору про асоціацію залежить від здатності та бажання України привести закони та правила у відповідність до тих, що діють в ЄС.

У питанні боротьбі з корупцією в Україні у резолюції сказано, що від України очікують не лише заяв, але й дій на базі політичної неупередженості.

Автори проекту резолюції вітають ухвалення Плану дій щодо лібералізації візового режиму для України і закликають членів ЄС наразі скасувати плату за візи для громадян України.

Новини на цю ж тему