Китай стурбований планами США і Сеула

Острів Йонхпендо
Image caption Руйнування на острові Йонхпендо

Китай висловив стурбованість планами провести у військові навчання у Жовтому морі біля Корейського півострова з використанням американського авіаносця.

Заява з'явилась через кілька днів після перестрілки між двома Кореями.

Північна Корея обстріляла південнокорейський острів. Кожна зі сторін твердить, що не відкривала вогонь першою, а лише діяла у відповідь.

Китайський прем'єр-міністр Вень Цзябао закликав усі сторони до максимальної стриманості.

Південна Корея твердить, що військові навчання на вихідні між військовими США та Південної Кореї надішлють чіткий сигнал Північній Кореї.

Напередодні Південна Корея вирішила посилити охорону на кордоні з Північною Кореєю, а також ухвалила нову стратегію реагування та використання сили у разі загрози з боку Пхеньяна.

Згідно з повідомленням у зв'язку з інцидентом пішов у відставку міністр оборони Південної Кореї.

Image caption Південнокорейська армія отримала нові вказівки

Внаслідок артилерійського обстрілу острова Йонхпендо загинули двоє південнокорейських морських піхотинців та двоє цивільних. Як заявив представник президента Південної Кореї Лі Мен Бака, до цього часу в південнокорейській військовій стратегії головний наголос робився на тому, щоб уникнути ескалації збройного інциденту.

Тепер Сеул запроваджує нові правила використання сили, беручи до уваги, на кого саме здійснюють напад з боку Південної Кореї - військових чи цивільних.

Тим часом Північна Корея застерегла про можливість нових нападів на Південну Корею.

Інцидент стався у вівторок по обіді за місцевим часом, втім обидві сторони пояснюють його по-різному.

Аналітики називають цей інцидент одним із найсерйозніших від часу завершення війни між обома Кореями у 1953-му році, хоча офіційно сторони так і не підписали перемир'я.

Новини на цю ж тему