Варшава допомагатиме Києву позбутися віз

Президент Польщі заявив, що його країна підтримує Київ на шляху до зближення, а згодом і членства в Європейському Союзі.

Пан Коморовський каже на офіційному вебсайті, що Польща заохочує Євросоюз підтримувати всі зміни, які би підвищили шанси України приєднатися до цієї організації.

Для прикладу, він також згадав, що Варшава готова допомогти Києву виконати необхідні приготування для запровадження безвізового режиму з Євросоюзом:

"Немає якихось негативних явищ, які б означали, що Польща має відмовитися від такої співпраці. Навпаки, вважаю, що слід шукати шлях до безвізового режиму для України. І Польща підтримує Україну в приготуваннях аби виконати усі вимоги пов'язані з Шенгенською зоною".

Як зазначено на сайті президента Польщі, Броніслав Коморовський також наголосив, що польсько-українські відносини розвиваються хорошими темпами в хорошому напрямку: "Є поступ та інтенсивна робота".

Пан Коморовський зазначив, що нині триває підготовка до візиту президента України Януковича до Польщі. Ймовірно, цей візит може відбутися в січні.

Варшава: двері до НАТО відкриті

Президент Польщі Броніслав Коморовський також сказав, що НАТО тримає двері прочиненими для України попри те, що Київ визначив свій статус як "позаблоковий".

Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті президента Польщі.

Пан Коморовський також нагадав, що на останньому саміті НАТО в Лісабоні було зазначено, що двері Північноатлантичного альянсу залишатимуться відкриті для України та Грузії.

У липні президент Янукович підписав закон, де визначено статус України як позаблоковий, хоча попередній президент України Віктор Ющенко визначав вступ до НАТО як один з пріоритетів своєї зовнішньої політики.

Новини на цю ж тему