Україна може стати членом Митного союзу

Віктор Янукович і Дмітрій Медвєдєв
Image caption Віктор Янукович і Дмітрій Медвєдєв

Президент Віктор Янукович не виключає входження України до Митного союзу, учасниками якого є нині Росія, Білорусь і Казахстан. Про це пан Янукович заявив після переговорів з російським колегою Дмітрієм Медвєдєвим у Горках під Москвою.

Водночас український президент сказав, що для такого приєднання необхідно пройти низку процедур, насамперед внести зміни до чинної Конституції.

На думку пана Януковича, це можна зробити як у Верховній Раді, так і через всеукраїнський референдум.

Митний союз Росії, Білорусі і Казахстану почав діяти з першого січня нинішнього року. Читати подробиці

Впродовж багатьох років Україна виступала проти входження до Митного союзу, як і приєднання до Єдиного економічного простору, вважаючи це кроком до втрати суверенітету, а також можливих ускладнень у взаєминах зі Світовою організацією торгівлі.

Влітку нинішнього року про недоцільність приєднання до Митного союзу заявляв і міністр економіки уряду Азарова Василь Цушко, кажучи, що Україна навряд чи впишеться в цей союз. Міністр також твердив, що таке приєднання не стільки невигідне Україні, як Казахстану, Росії і Білорусі. Адже, на його думку, Україна - член СОТ, і ввізні мита до України менші, ніж до членів Митного союзу.

Віце-прем’єр України Сергій Тігіпко в кінці липня теж заявляв, що Москва і Київ можуть повернутися до питання Митного союзу після того, як Україна отримає асоційоване членство в Євросоюзі, а Росія приєднається до СОТ.

На нинішніх переговорах у замосковській резиденції Медвєдєва - Горках – Україна і Росія домовилися, за словами російського президента, знайти компромісні рішення у розвитку енергетичної співпраці. На думку пана Медвєдєва, обидві сторони мають знайти такі компроміси, які б задовольнили дві держави.

Напередодні візиту український уряд заявляв про необхідність зниження ціни за імпорт російського газу, критикуючи уряд Юлії Тимошенко за домовленості минулого року у газовій сфері.

Новини на цю ж тему