Останнє поновлення: П'ятниця, 26 листопад, 2010 p., 09:25 GMT 11:25 за Києвом

Північна Корея застерігає проти військових навчань

Авіаносець Джордж Вашингтон і південнокорейське судно під час навчань у липні

Навчання очолить американський авіаносець Джордж Вашингтон

Північна Корея звинуватила Південну Корею і США у підштовхуванні Корейського півострова до війни в результаті спільних військових навчань, запланованих цими вихідними.

Кілька військових кораблів під проводом американського атомного авіаносця прямує до Жовтого моря для участи у навчань, які мають розпочатися у неділю.

Щонайменше четверо людей загинули у вівторок, коли Північна Корея несподівано обстріляла острів, який належить Південній Кореї.

Заява Пхеньяна пролунала у той час, як у Сеулі визначаються з кандидатурою нового міністра оборони.

У четвер міністр оборони Південної Кореї Кім Тхе Єн подав у відставку після критики повільної відповіді Сеула на напад на острів Йонхпендо.

Інцидент з артилерійським обстрілом називають одним з найгірших між Кореями після Корейської війни 1953 року, яка завершилася без укладення мирної угоди.

"Ситуація на Корейському півострові – на межі війни через безвідповідальний план… знову влаштувати військові навчання, спрямовані проти Північної Кореї", - мовиться у повідомленні офіційного агентства новин з Пхеньяна.

Попри те, що навчання були заплановані до інциденту з обстрілом чотириденні тренування є показом бойової сили і окрім Північної Кореї вони також обурили Китай. Клацнути Читати подробиці

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS