Демонстранти на Майдані чекають понеділка

Image caption Демонстранти на Майдані очікують конструктивних пропозицій уряду вже в понеділок.

Президент України Віктор Янукович запевнив учасників протестів на Майдані Незалежності, що ймовірність ветування Податкового кодексу є великою, і закликав повернутися до переговорів у понеділок:

"Ймовірність прийняття вето – велика. Але ми про це зможемо сказати після того, як разом з вами розглянемо питання Податкового кодексу".

Про це глава держави заявив у суботу під час зустрічі з підприємцями – учасниками акції протесту, які виступають проти Податкового кодексу:

"Треба, щоб ми з вами разом подивилися в цілому на цю проблему. Я приїхав із прем’єр-міністром. Я його взяв із собою, щоб ми сьогодні домовилися. Поки мої експерти будуть працювати – цей Податковий кодекс тільки учора поступив в Адміністрацію – щоб ви разом із прем’єр-міністром сіли разом з фахівцями, вашими представниками і подивилися на весь кодекс. Мої експерти попрацюють сьогодні, завтра, післязавтра, поки не закінчать цю роботу", - зазначив Віктор Янукович, уточнивши, що до понеділка він матиме з цього питання проміжний результат.

У зв’язку з цим Президент запропонував, щоб у понеділок представники підприємців, а також фахівці Кабінету міністрів, зокрема, автори Податкового кодексу, разом із фахівцями Адміністрації Президента сіли за стіл переговорів з метою доопрацювання кодексу і пошуку спільного рішення для його редагування.

"Перегорнемо все для того, щоб дійти до кожної букви, коми, кожної крапки і так далі", - наголосив він і запропонував завершити цю роботу до четверга, адже у вівторок-середу він перебуватиме у закордонному відрядженні – в Астані (в Астані 1-2 грудня відбудеться саміт ОБСЄ).

"Але, сто відсотків, у четвер я готовий вас вислухати: про що ви домовилися, які є розбіжності і що, на ваш погляд, необхідно зробити", - заявив Віктор Янукович.

Перемога демонстрантів?

Прихід у суботу до наметового містечка Віктора Януковича і Миколи Азарова учасники акції протесту проти Податкового кодексу на Майдані Незалежності вважають своєю перемогою. Про відвідини читати тут

Image caption Підприємці кажуть, що не хочуть переговорів, а вимагають вето.

Успіхом протестувальники вважають готовність влади вислухати їхні пропозиції. Підприємці кажуть, що президент і прем'єр ще тиждень тому "робили вигляд", що протестів немає взагалі.

Прем'єр Микола Азаров відразу ж запросив підприємців на зустріч.

Володимир Дорош, представник координаційної ради підприємців України, сказав Українській службі Бі-Бі-Сі, що протестувальники не розглядають цю зустріч як переговори. Головні вимоги підприємців під час цієї зустрічі - це ветування Податкового кодексу та розробка нового законопроекту.

Водночас, деякі з учасників акції протесту не налаштовані на співпрацю з представниками влади.

Зокрема, після візиту президента і прем'єра один із них сказав у гучномовець: "А тепер помийте руки і викиньте з вух все, що ви чули".

Один із координаторів акції протесту Олександр Данилюк заявив, що влада йде на поступки, бо боїться соціального вибуху:

"Якщо Янукович і Азаров таки відвідали наметове містечко, це свідчить про те, що вони бояться наслідків даної акції, що соціальна напруженість може призвести до соціального вибуху. Крім того, Віктору Федоровичу в зв'язку з соціальною нестабільністю в очах Західної Європи не вигідно виглядати не дуже добре."

Також кілька учасників акції протесту після візиту Віктора Януковича та Миколи Азарова демонстративно вимили місце, де проходила зустріч, водою з милом.

Новини на цю ж тему