Лі Мен Бак: Пхеньян заплатить за нові атаки

Лі Мен Бак
Image caption Промова президента Південної Кореї тривала 7 хвилин

Південнокорейський президент Лі Мен Бак сказав, що почуває відповідальність за те, що не зміг захистити своїх громадян від нападу Північної Кореї минулого вівторка, внаслідок якого загинули 4 південнокорейці.

У семихвилинній телепромові до народу, першій від часу нападу, він сказав, що Пхеньян у разі нового нападу заплатить за свої дії. Президент не уточнив, якою саме буде ціна.

Лі Мен Бак наголосив, що артобстріли мирного населення є негуманними. Він сказав, що це злочини, заборонені навіть у час війни.

"Не можу не висловити гнів щодо брутальності режиму Північної Кореї", - сказав Лі Мен Бак.

Опозиція та навіть дехто у лавах партії президента скритикували військову реакцію на атаку уряду Лі Мен Бака, яку вони назвали надто м'якою та повільною.

Південнокорейські та американські судна прожовжують спільні військові навчання неподалік Корейського півострова.

Пхеньян назвав ті навчання серйозною провокацією.

Вони триватимуть до четверга.

Заклик Китаю

Напередодні Китай закликав провідні держави провести нараду з корейського питання з огляду на обстріл військом Північної Кореї острова, який належить Південній Кореї.

Пекін пропонує, аби шість країн, які задіяні у переговорах про ядерне роззброєння Північної Кореї, зустрілися у грудні.

Окрім делегацій двох Корей, у переговорах беруть участь Японія, Китай, США та Росія.

Уряд Південної Кореї заявив, що не зацікавлений відновлювати переговори про ядерне роззброєння, які призупинилися у квітні 2009 року.

Позиція Південної Кореї і США полягає у тому, що переговори не варто відновлювати, доки Північна Корея не продемонструє бажання реально згортати свої ядерні програми.