Лідер КПУ Симоненко прославився маєтком

Image caption Родина наполягає, що будинок належить синові лідера КПУ, який займається бізнесом.

Лідер українських комуністів Петро Симоненко потрапив на провідні інтернет-сайти через будинок, у якому зараз живе разом із дружиною і двома малолітніми дітьми.

Спочатку один із провідних телеканалів, який пов’язують із відомим бізнесменом, розповів про величезний будинок під Києвом. Після цього відео стало надбанням інтернету та активно коментується. Передусім тому, що образ комуніста для багатьох не надто поєднується в уяві із такою розкішшю.

Сам Петро Симоненко назвав телесюжет "замовленням". Його родина наполягає, що будинок належить синові лідера КПУ, який займається бізнесом.

У телесюжеті на телеканалі, який пов’язують із відомим бізнесменом Ігорем Коломойським, ішлося про те, що лідер українських комуністів Петро Симоненко має у Горенці під Києвом триповерховий будинок. Він розташований на території у півтора гектари і, начебто, лише земля під ним коштує півтора мільйони доларів.

Сам Петро Симоненко в інтерв’ю Бі-Бі-Сі відмовився пояснити ситуацію, заявивши, що "не коментує замовні сюжети". Раніше він твердив, що сюжет - сфальсифікований.

Петро Симоненко запевняв, що у 2002-му році його син дійсно купив у цьому селищі ділянку з недобудованою спорудою, щоб потім там жити зі своєю сім’єю.

Дружина Петра Симоненка, журналістка Оксана Ващенко, в інтерв'ю Бі-Бі-Сі також сказала, що сюжет на телеканалі є замовним і не відповідає дійсності. Зокрема, вона твердить, що у відеосюжеті показували частини будинку та паркану зовсім інших садиб.

"Замовлення, і дуже серйозне. Ворота сусідські. Будинок, знятий з боку – теж сусідський. Я чітко пам’ятаю, коли я там гуляла з дитиною, хто до мене приходив. На чиєму подвір’ї я була. Знято із сусідської території…", - каже Оксана Ващенко.

Image caption Старіючий електорат КПУ не звик до розкошів

Водночас вона погоджується, що нині цей будинок коштує набагато більше, ніж міг коштувати 10 років тому. І переконує, що сім’я не звертатиметься до суду, аби відшкодувати моральні збитки.

"В ідеалі, якби справді ми жили в умовах, коли процвітає демократія, коли верховенство суду є пріоритетом, ми б могли звернутися до суду і ми б спростували ті речі, які були показані. Журналісти хотіли пересвідчитися, чи справді тут живе син Петра Симоненка. Як можна пересвідчитися, чи він тут живе?! Треба знати, чи є він власником! Петро Миколайович ні від кого не приховує, що він тут тимчасово живе у своєї родини", - сказала Оксана Ващенко в інтерв’ю Бі-Бі-Сі.

У той же час, перша дружина лідера українських комуністів, Світлана, з якою Петро Симоненко розлучився у 2009 році, казала раніше, що нічого не знала про будинок під Києвом.

Сам лідер комуністів твердить, що нинішня атака на нього є скиданням компромату за його, як він каже, принципову позицію у ставленні до олігархів.

Між тим, один із колишніх соратників пана Симоненка, лідер кримських комуністів Леонід Грач сказав Бі-Бі-Сі, що кожен член партії має відповідати за свої вчинки. Але не підтвердив, що знає про велику власність керівника КПУ.

"Ні. Я ніяких деталей про це не знаю. І знати не хочу. Мені важливі чесність і гідність партії. Але кожен член партії має відповідати за себе особисто. Правду можна дізнатися від органу, який повідомив про це. Якщо ні, то Петро Симоненко може домагатися вибачень", - вважає Леонід Грач.

Новини на цю ж тему