ЄС починає антитрастове розслідування Google

Image caption Компанія Google заперечує звинувачення, але погоджується співпрацювати з Єврокомісією.

Європейська комісія розпочала розслідування у справі компанії Google (Гугл), після того як інші компанії Інтернет-пошуковики заявили, що Google зловживає своєю позицією на ринку.

ЄС визначить, чи справді Google маніпулював результатами пошуку на своєму сервері так, щоб применшувати дані щодо послуг своїх конкурентів.

Компанія Google заперечує звинувачення, але погоджується співпрацювати з Єврокомісією.

Подібне розслідування на початку року ініціював також головний обвинувач американського штату Техас. В обох випадках конкуренти компанії твердять, що Google маніпулює результатами пошуку користувачів на користь власних Інтернет-послуг.

Серед організацій, які висловлювали скарги була Foundem (Фаундем), яка надає послугу порівняння цін на товари в Інтернеті.

На додаток, компанії-конкуренти твердять, що результати пошуку Google дискримінують їхні послуги у списках неоплачуваної і спонсорованої інформації.

У заяві ЄС повідомляється: "Європейська Комісія ухвалила відкрити антитрастове розслідування зі звинувачень, що Google зловживає своєю домінуючою позицією на ринку пошуку в Інтернеті".

Раніше розслідування Єврокомісії у справах таких потужних компаній як Microsoft (Майкрософт) та Intel (Інтел) призвели до величезних штрафів та санкцій.

Проблемою даного розслідування може бути необхідність розглянути алгоритм, за допомогою якого Google подає результати пошуку для користувачів. Через те, як видозмінюється формула алгоритму, Google може посилювати потік клієнтів до певних компаній, або ж відсіювати їх. Таким чином, Google може впливати на розвиток і результату продажу компаній, які надають свої послуги в Інтернеті.

Аби віднайти зловживання, Єврокомісії має надати докази, що зміни алгоритму пошуку дискримінували конкурентів компанії Google.

Новини на цю ж тему