Президент наклав вето на Податковий кодекс

Президент Янукович наклав вето на податковий кодекс, який призвів до акцій протестів підприємців у Києві та інших містах України.

Підприємці ж наполягають ще й на відставці урядовців, причетних до розробки того документа: Азарова, Ярошенка, Тігіпка та Бродського.

Image caption Спілкування на Майдані не минуло даремно

Про вето, накладене на Податковий кодекс, президент Віктор Янукович повідомив у Борисполі перед вильотом до Казахстану на сесію ОБСЄ.

Президент хоче вивести економіку з тіні

Те рішення, за словами Януковича, він ухвалив після наради з питань Податкового кодексу, проведеної просто в аеропорту за участю прем'єр-міністра Миколи Азарова та інших урядовців.

"Ми домовилися, що робоча група, яка сьогодні створена урядом за участю представників президента, малого і середнього бізнесу, сьогодні - завтра напрацює зміни до Податкового кодексу, які я розгляну у четвер, і у разі, якщо вони відповідатимуть тим вимогам, які стоять перед цим кодексом, я їх підпишу і подам до парламенту. Сьогодні я наклав вето", - сказав Янукович, додавши, що нині є всі умови створити документ, який би дозволив модернізувати економіку і вивести її з тіні.

"Я вірю, що через дві доби люди, які відповідають за цей документ, свою справу виконають", - сказав президент.

Відлітаючи до Астани, Янукович сказав розробникам Податкового кодексу, що особливу увагу в тому документі необхідно приділити захисту прав товаровиробників та підприємців.

Парламент готується на четвер

Президентське вето не стало несподіванкою, бо за кілька годин до оприлюднення того факту, спікер парламенту Володимир Литвин кілька разів натякнув у Верховній Раді, що в четвер депутати працюватимуть над вето на Податковий кодекс.

"Щодо податкового кодексу, то в четвер у вас буде нагода попрацювати над ним", - сказав Литвин.

Минулими вихідними після зустрічі на Майдані з підприємцями, які вимагали заветувати кодекс, прем'єр Азаров заявив, що президент або поверне Податковий кодекс із поправками до Ради, або підпише його, але з умовою про внесення депутатами відповідних змін.

Вимога про відставку урядовців не скасована

Підприємці, які на акціях протесту в Києві та інших містах України наполягали на ветуванні кодексу, тепер, коли вето вже є, не збираються відмовлятися від ще однієї вимоги - відставки Кабміну або його частини.

За словами прес-секретарz Центрального штабу порятунку українського підприємництва Святослава Швецова, якого цитує газета Дзеркало тижня, підприємці, як мінімум, будуть вимагати відставки блоку уряду, що відповідає за розробку Податкового кодексу - міністра фінансів Федора Ярошенка, віце-прем'єра Сергія Тігіпка, голови Держкомпідприємництва Михайла Бродського і прем'єра Миколи Азарова, який "не повністю прочитав" Податковий кодекс.

Підприємці також наполягатимуть на участі представників малого та середнього бізнесу в розробці нового Податкового кодексу.

Представники дрібного та середнього бізнесу призупинили акції протесту до четверга 2 грудня. Саме на той день планується обоворення в парламенті заветованого Податкового кодексу. Однак наметове містечко на Майдані підприємці не згорнули.