Довжина пальців чоловіка може вказувати на рак

Image caption Довжина пальців чоловіка може вказувати на рак у мабутньому

Британський журнал досліджень ракових захворювань (British Journal of Cancer) оприлюднив дослідження, яке твердить, що довжина пальців руки у чоловіків може свідчити про ймовірність захворювання на рак простати.

Результати дослідження вказують, що чоловіки, у яких вказівний палець довший за безіменний, мають менше шансів захворіти на цей вид раку.

Дослідники порівняли пальці рук у 1500 хворих на рак простати і 3000 здорових чоловіків.

Довжина пальців руки визначається у зародка ще перед народженням дитини і, як вважають, залежить від гормонального рівня матері.

Якщо плід був у материнському лоні з меншою кількістю тестостерону, то вказівний палець буде довшим, а ймовірність захворювання на рак простати менша.

Дослідники з інституту вивчення раку в університеті Ворік кажуть, що у разі підтвердження цього відкриття лікарям буде легше визначати пацієнтів з більшим ризиком захворювання.

Професор Рос Ілз зазначила: "Це цікаве відкриття означає, що розмір пальців дозволить потенційно відбирати чоловіків з вищим ризиком для моніторингу лікарями. Під увагу слід буде брати також родинну історію та генетичні тести".

Дослідниця Гелен Ріппон каже, що дослідження також підтверджує припущення, що гормональний баланс у лоні матері визначає показники здоров’я людини впродовж цілого життя.

Водночас вона застерегла, що чоловіки з коротшим вказівним пальцем не повинні наперед турбуватися: "Чоловіки з коротшим вказівним пальцем складають більшу половину чоловічого населення. Це не означає, що вони обов’язково розвинуть цю хворобу у майбутньому".

Новини на цю ж тему