Тимошенко заявила ГПУ на Азарова

Екс-прем’єр твердить, що слідчим нема чого їй закинути, а от вона принесла на допит справді цікаву для правоохоронців інформацію.

Черговий візит Юлії Тимошенко до Генеральної прокуратури тривав понад 3 години. Після допиту вона повідомила, що розмова відбувалася в рамках розслідування справи про начебто нецільове використання урядом Тимошенко 200 мільйонів із тих 320 мільйонів євро, що їх Україна отримала від продажу квот на викиди парникових газів згідно із Кіотським протоколом.

Генпрокуратура звинувачує урядовців попереднього уряду у тому, що ці кошти були використані не на природоохоронні інвестиції, як це мало б бути згідно із Кіотським протоколом, а на фінансування поточних бюджетних виплат, зокрема, виплату пенсій напередодні президентських виборів 2009 року. Екс-прем’єр заявила, що спробувала пояснити слідчим прокуратури, що кошти від продажу квот і надалі є у розпорядженні державного бюджету, і що вони можуть бути використані на природоохоронні програми.

"Я пояснила слідчим, що гроші, отримані від реалізації квот в рамках Кіотського протоколу, - а достатньо великі гроші - 320 мільйонів євро, - нікуди не були витрачені. Я показала, що вони знаходяться на спеціальних рахунках Міністерства екології," - заявила екс-прем’єр.

Раніше пані Тимошенко визнавала, що частину "екологічних" коштів її уряд і справді використав для того, аби перекрити тимчасовий дефіцит у Пенсійному фонді, проте, за її словами, це не є злочином. Юлія Тимошенко також заявляла, що і зараз вчинила би так само за подібних обставин.

Навзаєм пані Тимошенко принесла із собою до Генпрокуратури депутатські запити, що грунтуються на журналістських розслідуваннях щодо начебто фінансових зловживань чільних посадовців.

Зокрема, у згадних пані Тимошенко журналістських розслідуваннях згадувалися імена нинішнього прем’єра Миколи Азарова, віце-прем’єра Андрія Клюєва та Донецього губернатора Анатолія Близнюка.

Утім, пані Тимошенко пов’язує свій сьогоднішній допит у Генпрокуратурі із подіями на Майдані незалежності, де підприємці протестують проти Податкового кодексу:

"Генеральна прокуратура нічого не робить без команди Януковича. Я думаю, що це його пряма команда. І думаю, що це помста за його тотальний програш на Майдані щодо Податкового кодексу, який, по суті, грабував останнє у людей, які представляють середній клас в Україні."

Утім, свого часу і уряд Тимошенко розглядав можливості згортання спрощеного оподаткування для малого бізнесу в Україні, проте вкрай негативна реакція бізнесової спільноти змусила тодішніх урядовців відмовитися від своїх намірів.

Згортання механізмів використання спрощеного оподаткування, запропонований нинішнім урядом у новому Податковому кодексі, став однією із головних причин масових акцій протесту підприємців, що тривають в Україні з 22 листопада.

Новини на цю ж тему