Сніг у Європі порушив авіасполучення

дороги в НІмеччині
Image caption У Німеччині на автошляхах - затори

У Європі через сніг і мороз продовжуються проблеми на автошляхах та залізниці, на півночі континенту також закриті аеропорти.

У Польщі, де температура сягнула -26 градусів, від холоду замерзли 8 людей. Ще п’ятеро людей померли в Центральній Європі і двоє – у Британії.

Лондонський аеропорт Ґатвік залишається закритим, у Франції і Німеччині скасовано багато рейсів.

Компанія Євростар (швидкісне залізничне сполучення між Британією та Францією) у четвер скасувала половину рейсів.

Морозна погода обіцяє утриматися впродовж багатьох днів через фронт низького тиску, який утримується над Західною Європою і повільно рухається на схід.

Експерт Швейцарської служби погоди каже, що "ми маємо незвичайно холодне повітря над великою територією східної Атлантики, і там, де холодне повітря зустрічається з теплим повітрям з Середземномор’я ми маємо багато снігу".

Передбачають, що у Центральній Європі у четвер сніг припиниться.

У середу окрім Ґатвіка у Британії були закриті 2 аеропорти у Шотландії, у Швейцарії був закритий аеропорт в Женеві, а також аеропорт Ліону у Франції.

У четвер зранку аеропорт у Женеві відкрився. Ґатвік не працюватиме до ранку у п’ятницю.

У Франції керівники авіації попросили авіалінії скасувати 25% рейсів з паризького аеропорту Шарля де Голля і 10% рейсів з аеропорту Орлі.

В лондонському аеропорту Гітров повідомляють про затримки, так само, як у Франкфурті, Мюнхені, Відні та Празі.

Синоптики прогнозують, що в Україні найближчим часом стане тепліше.

Аеропорт в Одесі, як повідомляють, відновив роботу у четвер після того, як не приймав рейси впродовж ночі через те, що летовище було вкрите кригою.

Найхолодніше в Україні на півночі – у Сумах та Чернігові вночі температура, за даними Гідрометцентру, сягала 20 градусів морозу.

У Херсонській області, за повідомленнями, через погоду без струму залишилися 38 населених пунктів.