Wikileaks: "Тимошенко - проти реформ"

Веб-сайт Wikileaks публікує низку матеріалів, які стосуються колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

Перший документ датований 30 жовтня 2008 року і стосується проголошеної боротьби Юлії Тимошенко з посередником на ринку постачання російського газу в Україну РосУкрЕнерго.

Американське посольство міркує над тим, чи українська влада буде спроможною позбутися посередника, і доходить висновку, що, можливо, це не вдасться.

Попри те, що у той час прем’єр-міністри Владімір Путін та Юлія Тимошенко підписали Меморандум з намірами позбутися РосУкрЕнерго, передумови для цього були для України дуже складними. "Нафтогаз України" мав би у такому разі розплатитися з Газпромом за усі заборгованості, що було б дуже важко зробити через фінансовий стан української компанії.

Американське посольство роблить висновок, що було б надто рано списати з рахунків РосУкрЕнерго, або сподіватися на те, що у торгівлі газом не зникне сама концепція присутності якогось посередника. Серед інших факторів, що впливають на цю ситуацію, американське посольство зазначило політичну нестабільність України, можливий програш Юлії Тимошенко на виборах, або її слабкість при владі.

"Тимошенко працюватиме проти реформ"

Image caption Тимошенко цікавив особистий популізм, а не реформи?

Інший фрагмент переписки оприлюднений на сайті Wikileaks стосується розмови у посольстві з високо посадовцем і колишнім соратником Юлії Тимошенко, прізвище якого не подається.

Український посадовець висловлює сум з приводу того, що йому не вдалося переконати Юлію Тимошенко скористатися з економічної кризи і запровадити необхідні економічні перетворення. Він засвідчує брак лідерських якостей Тимошенко і з сумом констатує, що вона і далі буде перешкоджати реформуванню країни.

На думку посадовця, Юлія Тимошенко переймається лише власним прагненням до влади і популізмом. Гроші МВФ не були використані для реформ, а лише полегшили удар кризи на суспільство і уряд, а відтак, бажання до реформ у суспільства зникло.

Український урядовець твердить, що Тимошенко ухвалює рішення без уваги на фахові поради і вірить, що завжди має рацію.

Урядовець також виклав план реформ, які Україна потребує для покращення економіки. Американське посольство висловило жаль, що "небажання Тимошенко ухвалювати складні рішення коштувало країні так дорого не лише в розумінні збільшення бюджетного дефіциту, державного боргу, падіння економіки, але й у тому, що вона позбулася розумного посадовця".

Новини на цю ж тему