Південна Корея погрожує Пхеньяну авіаударами

Південнокорейський винищувач
Image caption Сеул каже, що буде відповідати на напади з півночі авіаударами

Новий міністр оборони Південної Кореї пообіцяв жорсткіші дії у відповідь, включно з повітряними ударами, у разі нових нападів з боку Північної Кореї.

Кім Кван-джін відповідав на запитання у парламенті під час свого затвердження.

"Якщо Північна Корея нас спровокує знову, ми застосуємо літаки для нападу на Північну Корею", - сказав Кім Кван-джі, відповідаючи на запитання, якою буде відповідь Сеула.

Він також скритикував свого попередника, сказавши, що військовим не слід було ігнорувати дані розвідки, які передбачали можливість нападу з боку Пхеньяна.

Минулого тижня Північна Корея обстріляла острів Йонхпендо, який належить Південній Кореї, внаслідок чого загинуло четверо людей і були зруйновані будинки.

Керівник служби безпеки Південної Кореї сказав, що новий напад Північної Кореї можливий.

Кім Кван-джін – відставний генерал і колишній начальник Генштабу Південної Кореї, сказав під час свого затвердження, що він планує посилити повноваження начальника військових.

Він сказав, що також дасть більше свободи командувачам підрозділів, аби визначити на якому рівні потрібно давати відповідь на напад.

Корейські засоби інформації передавали минулого тижня, що пропоновані зміни до військової тактики Сеула передбачають удвічі або утричі сильнішу відповідь вогнем у порівнянні з будь-яким нападом Північної Кореї.

Чинні правила передбачають пропорційну відповідь із застосуванням подібної зброї, аби уникнути ескалації.

Кореспондентка Бі-Бі-Сі в Сеулі каже, що подібних кадрів обстрілу острова Південної Кореї там не бачили 60 років від часу завершення війни на Корейському півострові.

Жертви серед цивільних, зруйновані будинки і масову евакуацію показувало телебачення і уряд опинився під тиском громадськості і змушений вдаватися до змін.

Новий міністр сказав, що не вважає, що Північна Корея готова до повномасштабної війни через свої економічні проблеми та передачу влади від Кім Чен Іра до його сина Кім Чен Уна.

Новини на цю ж тему