Останнє поновлення: П'ятниця, 3 грудень, 2010 p., 08:33 GMT 10:33 за Києвом

Намети на Майдані знесли ''за 20 хвилин''

Намети знесли. Замість них на Майдані незалежності поставлять ялинку

У Києві працівники комунальних служб за підтримки міліції знесли наметове містечко на Майдані Незалежності, облаштоване демонстрантами, які протестують проти Податкового кодексу. Речник міліції сказав, що наметове містечко знесли згідно з рішенням суду.

Як повідомив Бі-Бі-Сі комендант наметового містечка Олег Ахтирський, містечко почали ліквідовувати близько 4-тої ранку і знесли за 20 хвилин:

О 4 годині ранку нас було оточено. Там було кілька груп. Дуже швидко, сплановано, чітко координували свої дії і відповідно приблизно за 20 хвилин містечка фактично вже не було

Олег Ахтирський, комендант наметового містечка

"О 4 годині ранку нас було оточено. Там було кілька груп. Перша група, яка пішла першою, це були люди у цивільному, спортивного вигляду. Друга - нібито комунальники у помаранчевих жилетах. І третя група - це бійці "Беркуту," які оточили нас своїм колом. Комунальні служби, начебто, тобто я так розумію, що це прихильники силових структур, просто переодягнені в помаранчеві жилети, почали руйнувати містечко. Дуже швидко, сплановано, чітко координували свої дії і відповідно приблизно за 20 хвилин містечка фактично вже не було".

Крім того, за словами пана Ахтирського, представники влади не попереджали мітингувальників про свої дії, а також не представлялися і не надавали пояснень при затриманні. Він також твердить, що міліція затримала двох учасників акцій протесту.

Намети та особисті речі мітингувальників були завантажені на "Камази," і вивезені.

Нині центр Києва, а саме під’їзди до вулиці Хрещатик, як повідомляють, заблоковані машинами ДАЇ.

Судячи з фото, у ліквідації наметового містечка брали участь не тільки комунальні служби

Голова відділу зв’язків із громадськістю Головного управління МВС України у місті Києві Володимир Поліщук визнав, що міліція брала участь у знесенні наметового містечка на Майдані незалежності. Він твердить, що правоохоронців попросили забезпечити порядок під час демонтажу наметів.

За словами пана Поліщука, ліквідація містечка відбувалася згідно із рішенням Окружного адміністративного суду Києва:

Всі необхідні документи були пред’явлені протестувальникам. Поки залишається невеликий ланцюжок міліціонерів по периметру Майдана, там працюють слідчо-оперативні групи, групи демонтування. Я думаю, що за хвилин 30-40 вони розійдуться, і комунальники сьогодні зможуть почати встановлювати ялинку і готуватися до новорічних свят

Володимир Поліщук, начальник відділу громадських зв’язків ГУ МВС України у місті Києві

"Всі необхідні документи були пред’явлені протестувальникам. Поки залишається невеликий ланцюжок міліціонерів по периметру Майдана, там працюють слідчо-оперативні групи, групи демонтування. Я думаю, що за хвилин 30-40 вони розійдуться, і комунальники сьогодні зможуть почати встановлювати ялинку і готуватися до новорічних свят."

Крім того, представник міліції заявив, що під час знесення наметового містечка підприємців, міліцією було затримано лише 3 особи, яких відпустили одразу ж після перевірки документів.

Протестувальники, за словами пана Ахтирського, поки не ухвалили рішення про подальші дії.

Вранці біля виходу зі станції метро "Майдан незалежності" збиралися групи підприємців, які твердять, що хочуть продовжити протести. Представники правоохоронних органів ведуть оперативну зйомку цієї групи на камеру.

Раніше координатори акції повідомляли, що нова акція протесту запланована на 6 грудня.

Мітингувальників, за словами головного координатора протестів Олександра Данилюка, не влаштовують зміни, внесені парламентом до Податкового кодексу.

У четвер Верховна Рада змінила Податковий кодекс, підтримавши всі поправки президента Януковича. Зокрема, з документу вилучили частину про згортання спрощеної системи оподаткування та обмежили повноваження контрольних органів.

Клацнути Читати подробиці

Натомість, протестувальники, за словами пана Данилюка, й надалі вимагають повного вето на документ, відставки уряду та парламентських виборів наступного року.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS