Останнє поновлення: Субота, 4 грудень, 2010 p., 11:22 GMT 13:22 за Києвом

Податковий кодекс набрав чинності

Міліція на Майдані Незалежності після демонтажу наметового містечка

Учасники протестів кажуть, що наметів на Майдані більше не буде

В Україні набрав чинності новий Податковий кодекс, який у п’ятницю підписав президент Янукович.

Податковий кодекс у суботу опублікувала газета Верховної Ради "Голос України".

2 грудня парламент схвалив Податковий кодекс у новій редакції з урахуванням пропозицій президента, який під тиском учасників протестів наклав вето на першу версію кодексу, ухваленого парламентом 18 листопада.

Тим часом учасники протестів проти Податкового кодексу, яких комунальні служби Києва і міліція, посилаючись на рішення суду, вигнали з Майдану Незалежності рано вранці у п’ятницю, кажуть, що будуть проводити "роз'яснювальну роботу з підприємцями у регіонах".

Голос України

Офіційна газета надрукувала Податковий кодекс

Один з представників Національної координаційної ради підприємців України (НКРПУ), яка координувала акції протесту підприємців на Майдані Незалежності, Володимир Дорош твердить, що влада не виконала вимог підприємців, бо президент так і не наклав повне вето на Податковий кодекс, а лише вніс свої пропозиції:

"Перша вимога - це повне вето на Податковий кодекс, вимога друга - це відставка уряду і третя вимога - це вибори 2011 року", - цитують пана Дороша інформаційні агентства.

Водночас, інший представник НКРПУ Михайло Свистович твердить, що попри те, що влада так і не виконала вимоги бізнесу, її вдалося змусити піти на певні поступки:

"Це все ж перемога. Вперше народ, вийшовши масово на вулиці, змусив владу відступити, однак відступити частково. Але та влада, яка ще вчора нас не помічала, приймала поправки, натискаючи на кнопки і не звертаючи уваги на людей, називаючи їх "баригами", "спекулянтами", "контрабандистами", змушена була піти на поступки і вимушена хоч щось зробити, щоб заспокоїти цих людей".

Влада пояснила демонтаж наметового містечка учасників акції протесту необхідністю підготовки до Новорічних свят. Президент Янукович назвав демонтаж наметів легітимним. Клацнути Читати подробиці

Проте одна з лідерів опозиції Юлія Тимошенко назвала ліквідацію наметового містечка "наругою над демократією".

Податкова система - "третя найгірша у світі"

Британська Financial Times у своєму аналізі написала, що Верховна Рада внесла зміни до Податкового кодексу, зокрема скасувавши положення, в якому платники податків були змушені доводити свою невинність в уникненні податків.

Але, як пише газета, багато учасників протестів вважають, що їх "надурили", бо посадовці почали відразу говорити про внесення поправок до кодексу, що може призвести до скасування податкових привілеїв.

Влада відчайдушно намагається заповнити скарбницю надходженням від податків, аби продемонструвати жорстку фіскальну політику перед МВФ – пише FT.

Експерти кажуть, що реформи потрібні, аби вивести українську економіку з тіні, але підприємці кажуть, що пропоновані реформи ще більше підштовхнуть їх до чорного ринку.

Підприємці кажуть, що податковий тиск на них зростає, тоді як для великих компаній він зменшується.

FT називає українську податкову систему третьою найгіршою у світі, за даними Світового банку.

Через її складність, високі податки та корумповані інституції, багато громадян радше платять хабарі податківцям, в результаті чого гроші не потрапляють у скарбницю – пише FT.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS