Пхеньян звинувачує Сеул у провокаціях

Спільні навчання Південної Кореї і США
Image caption Спільні навчання Південної Кореї і США Пхеньян називає загрозою миру на півострові

Північна Корея звинуватила Південну Корею у провокації після того як Сеул застеріг, що у відповідь на можливі майбутні напади Пхеньяна здійснить авіаналети.

Пхеньян також застеріг Південну Корею від проведення військо-морських навчань із застосуванням бойових снарядів неподалік морського кордону, довкола якого десятки років точиться суперечка.

У заяві, яка пролунала по державному телебаченню Північної Кореї, Пхеньян покладає відповідальність за створення "надзвичайно напруженої" ситуації на Корейському півострові на Сеул.

Новий міністр оборони Південної Кореї сказав, що реакція Сеула буде набагато жорсткішою, якщо Північна Корея і надалі здійснюватиме напади на територію Південної Кореї.

"Якщо Північна Корея буде і надалі нас провокувати, ми безперечно використаємо літаки для нападу на неї", - заявив Кім Гван Чжин у п'ятницю на парламентських слуханнях, де затверджували його на посаді міністра оборони.

Південнокорейські засоби інформації передавали минулого тижня, що пропоновані зміни до військової тактики Сеула передбачають удвічі або утричі сильнішу відповідь вогнем у порівнянні з будь-яким нападом Північної Кореї.

Чинні правила Південної Кореї передбачають пропорційну відповідь із застосуванням подібної зброї, аби уникнути ескалації.

Минулого тижня внаслідок артилерійського обстрілу Північною Кореєю південнокорейського острова Йонхпендо загинули 4 людини.

Міністри закордонних справ Південної Кореї та Японії У Вашингтоні проведуть переговори щодо тривалої напруженості в регіоні.

Новини на цю ж тему