"Російська шпигунка" - помічниця британського депутата?

Майк Генкок
Image caption Майк Генкок заперечує звинувачення проти його помічниці

Британський депутат заперечує звинувачення, що його помічниця є російською шпигункою.

Майк Генкок сказав, що 24-річна росіянка Катя Затуліветер не зробила нічого незаконного, додавши, що вона подасть апеляцію на рішення депортувати її до Росії.

Він підтвердив, що її заарештували, втім, додав, що не бачив жодних доказів, які б підтверджували, що вона дійсно працювала на російську розвідку.

Згідно з британською газетою The Sunday Times, росіянку заарештували за звинуваченнями у шпигунстві минулого тижня за наказом британських служб безпеки МІ5.

Британське міністерство внутрішніх справ наразі не коментує той арешт.

Image caption Катя Затуліветер відпочивала на Чорному морі у 2002-му році

Згідно зі статтею у The Sunday Times, дозвіл на депортацію дала міністр внутрішніх справ Тереза Мей після зустрічі із представниками МІ5.

Пані Затуліветер була помічницею депутата від Ліберально-демократичної партії Майка Генкока, який представляє місто Портсмут, де розміщена одна із найбільших військово-морських баз у Великій Британії.

Він також є членом комітету Палати Громад з питань безпеки.

Згідно із газетою, це вперше від часу завершення Холодної війни, коли працівника парламенту звинувачують у шпигунстві на користь росіян.

У помічниці була перепустка до будівлі британського парламенту і, як вважають, вона пройшла необхідні перевірки щодо безпеки.