Розслідування справи Пукача ''завершено''

Генерал Пукач під час арешту у липні 2009 року, фото УНІАН
Image caption Генерал Пукача заарештували півтора роки тому. Суд має бути наступного року

Генеральна прокуратура повідомила про завершення розслідування справи про звинувачення генерала Пукача у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе. Про дату суду не повідомляють.

У заяві Генеральної прокуратури мовиться, що слідство встановило, що "в ніч з 16 на 17 вересня 2000 року Пукач, діючи за вказівкою міністра внутрішніх справ Кравченка та інших посадовців, скоїв зумисне вбивство журналіста Гонгадзе за змовою групи осіб у зв’язку з виконанням потерпілим громадських і журналістських обов’язків".

Пукача також звинувачують у перевищенні повноважень та скоєнні насильницьких дій стосовно члена правозахисного об’єднання "Ми" Олексія Подільського та знищенні службових документів МВС, які містять інформацію про незаконне спостереження за Георгієм Гонгадзе.

Водночас у заяві Генпрокуратури мовиться, що інформацію про можливу причетність чільних посадовців до замовлення вбивства Гонгадзе "не вдалося перевірити" і через те, що витік час максимального утримання Олексія Пукача під вартою, "неможливо прийняти законне рішення із зазначених фактів".

До суду разом зі справою Пукача будуть направлені матеріали про причетність до вбивства тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка і відмова про порушення справи проти нього у зв’язку з його смертю.

Восени дружина вбитого журналіста Мирослава Гонгадзе оскаржила в суді рішення Генпрокуратури про відмову в порушенні кримінальних справ проти кількох колишніх чільних посадовців, імена яких згадували у зв’язку з вбивством Гонгадзе.

Генпрокуратура твердить, що продовжує досудове слідство, аби встановити особи всіх причетних до вбивства Георгія Гонгадзе.

Раніше Генеральний прокурор Віктор Пшонка твердив, що справу Гонгадзе можуть направити до суду у січні 2011 року.

Колишнього начальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, який багато років був у розшуку, затримали в липні 2009 року.

У вересні Генеральна прокуратура назвала міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка замовником убивства Гонгадзе.

Новини на цю ж тему